Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az baj hogy én úgy alszok...

Az baj hogy én úgy alszok hogy lámpát felcsukom ( nm éjjeli lámpa) ha nem rendes villany.ez árthat a szememnek?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket normalis válaszokat írjatok
2021. nov. 6. 04:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A felcsukás az felkapcsolás? O.o

Nem tudom mennyire fogja hosszútávon összezavarni a biológiai órád.

2021. nov. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó, írunk normális választ. De hol a normális kérdés?

Elsőként: baj, hogy; alszom; felkapcsolom; nem; hanem; villany. Ez


Kicsit sok hiba. Az éjjeli lámpa nem árammal működik? Mert, hogy rendes villanyt írsz később.


A világítási célú fényforrások nem adnak ki magukból káros sugarakat, ami ártalmas lehetne.

Hosszútávon ronthatja a látást ha nagyon gyenge fényben olvasol, vagy más egyéb tevékenységet végzel. De nem a fény, hanem annak hiánya fog megártani. Megerőlteted a szemed.

Az un. vakító fény inkább csak jelképes szó, a túl erős fényre.

Ha belenézel a napba, akkor sem a látható sugarak fognak megártani.


Az emberek életritmusa a nappali tevékenységhez, éjszakai pihenéshez igazodik. Egyes állatoknak fontos a rejtőzés, és éjszaka vadásznak.

Nekünk nincs dolgunk éjjel. Más kérdés, hogy a civilizáció bizony éjjeli tevékenységeket is hoz magával.


Ha tudsz úgy aludni, hogy körülötted világos van, akkor a szemed miatt ne aggódj. Hiszen azt úgyis lenyitod. Vagy nem?


Bennem az a kérdést merült fel elsőnek, hogy mentálisan rendben vagy-e.

Nincs-e benned szorongás, félelem, és biztonságérzetet ad, ha világos van a szobában. Ezt kellene megvizsgálnod, szerintem.

2021. nov. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy felcsukni valamit??
2021. nov. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miert kel belem kotni? Szovegjavito kijavította ..de amugy is ertitek szoval erol ennyit!
2021. nov. 7. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!