Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Építőipari munkások kérném a...

Építőipari munkások kérném a véleményeteket, leginkább a szobafestőknek! Szerintetek megéri bele kezdeni megtanulni a szobafestő mázoló szakmát? Jól fizet ez a szakma? És ha igen mégis mennyit? Megterhelő nagyon? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

A fizetés alatt Budapesti fizetésre gondolok.


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. nov. 8. 16:34
 1/5 anonim válasza:
Nem vagyok festő, de épitőiparban dolgozom elég rég óta. Én otthon magamnak festettem ki, na nem azért mert annyira szeretek festeni-rohadtul utálok, igen megterhelő, és szivatós-csak spórolásból csináltam magamnak, és sokan igy vannak vele, ha lenne pénze az embereknek szerintem szives örömest hivnának festőt, köztük én is. Most még ha ügyes vagy találsz melót, mert sokan hitelből vágnak bele felújitásokba, meg épülnek új lakások is, de ha igy emelkednek az árak be fog fagyni az épitőipar, örülnek majd az emberek ha kifizetik a számláikat meg esznek-isznak kb, elnézegetik a repedezett-koszos falat vagy maguknak lekenik valahogy. De ha most mész festőnek tanulni, úgy is pár év rámegy mire belejössz, ha meg belejössz menj el vállalkozónak.
2021. nov. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bátyám szobafestő és asztalos. Faipari mérnök diplomával.. Ezzel szerintem mindent elmondtam. Jobban keres mintha alkalmazott lenne. Hogy nehéz e? Fiatalon nyilván jobban bírod, mint minden fizikai munkánál. Meg lehet szokni, de nem egyszerű, és pepecs munka, ha tényleg szépen akarsz dolgozni. Márpedig csak így lehet, ha jó referenciákat akarsz. Igaza van az egyesnek, viszont azért mindig lesz egy réteg, akinek van pénze és ő festetni fog, nem maga festeget.

Ha igénye van a szellemi kihívásokra, mint ahogy a bátyámnak is lenne, akkor kicsit megalkuvás, mert a mesterek nagy része, hogy mondjam finoman, nem egy észlény, sok gondolkodás nem kell ide. Tévedés, nem nézek le se én, se ő senkit! De ez egy ilyen szakma, nem az iq a legfontosabb, nem sokat kell gondolkodni, kihívás csak fizikai téren van, szellemileg nem. (az eq viszont itt is fontos lenne, mint mindenhol. Aztán ez is vagy van, vagy nincs, de ez már iqtól független)

2021. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En festő vagyok. A fizetés nem túl jo es nem jelentenek be 8 órára. Papíron dolgozol 4-6 orat, valójában meg 9-10 orat naponta. Fizetett szabadság nincs, munkaruhat nem adnak, táppénz nincs, ünnepnapokat nem fizetik .

Külföldön festék nehany eve. Itt megelek belőle de átlag alatti a fizetésem.

Vállalkozóként jobban lehet keresni de rizikósabb es penzt kell fektetni a szerszámokba, munkás auto kell, hirdetni kell es lehet nem is lesz munkád folyamatosan mert mások alád ígérnek árban.

2021. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdekes,köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 18. 09:18
 5/5 anonim válasza:
Festő vagyok. Katás vállalkozó. Havi 5-600 ezer Ft ra jön ki az átlag fizum. Vegyesek az érzelmek. Mármint nem a munka miatt. Azt lehet könnyen is csinálni ha okos vagy. Viszont a megrendelők némelyike borzasztó. Egyébként nagyon jó foglalkozás és igenis kell hozzá inteligencia. A szobafestés nem csak abból áll hogy megfogok egy hengert és lekenek egy falat. Csak sokan azt hiszik hogy megvették a Tesco-s beltéri falfestéket és lekenték maguknak otthon a szobát akkor ők már festő mesterek.
2021. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!