Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen dolgokat lenne jó...

Milyen dolgokat lenne jó készíteni Luca napi vásárra? (az alsós korosztályt (1-4. osztály) kéne főleg megcélozni)

Figyelt kérdés

Az iskolánkban lesz Luca napi vásár. A felsősök készítik a portékákat és főleg az alsósok (1-4. osztály) vásárolnak.

Nekem olyan ötletek kellenének ami tetszene az ilyen kisebb gyerekeknek, de viszonylag egyszerűen meg lehet csinálni tömeggyártásban.



2021. nov. 9. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk jórészt a sütemények, édességek stb. fogytak jórészt.

Könyvjelző esetleg?

2021. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én személyesen mindenképpen valami olyat választanék, ami később még hasznukra lesz. Itt még gyerekekről van szó, akik a szüleiktől kapott összeget költik. Otthon majd büszkén megmutatják a kincseket, amiket vásároltak.

Egy érzékenyebb lelkivilágú gyereknél elképzelhető, hogy az anyukája vagy apukája (akire felnéz) rosszalló "Miért erre költötted a pénzed?" válasza megbántja. Lehet, hogy a következő percben el is felejti a gyerek, de az sem kizárt, hogy rossz élményként könyveli el és emlékezetesebb marad ennél, hiszen csalódást okozott a hozzá legközelebb álló személynek.

Éppen ezért szerintem előnyben kéne részesíteni az olcsón elkészíthető, így olcsón is kínálható tárgyakat. Viszont olyannak kellene lenniük, amelyek másnap nem landolnak a kukában.

Például fonálból készült barátságkarkötőket tudnék elképzelni, akár párosával kínálva. Az interneten az indiáncsomózástól a fonásig rengeteg módszer fellelhető oktatóvideók formájában.

Ami a süteményeket illeti, valószínűleg el fognak fogyni. Például a linzer vagy a mézeskalács egyszerű és mutatós. Viszont a csomagolásra figyelni kell: Érdemes egyesével celofánba, vagy környezettudatosabb módon nagyobb adagokban kidíszített befőttesüvegekben árulni. Elképzelhető, hogy a csomagolatlan élelmiszert higiéniai okokból nem engedik majd eladni az iskolában.

A könyvjelző is remek ötlet. Akár egy idézettel vagy színes rajzokkal is szépen ki lehet dekorálni.

Esetleg a közösen tervezett vidám órarendeket vagy a kiszínezőket tudnám még ajánlani, ha van elérhető számítógép vagy laptop rajzolásra alkalmas alkalmazással és nyomtatóval. Mindenesetre a közös tervezés egy izgalmas családi program is lehet, ahogyan a sütögetés vagy kézműveskedés is.

Remélem tudtam néhány hasznos ötletet írni. Kellemes készülődést a Luca napi vásárra! :)

2021. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!