Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Facebook tiltást kapott már...

Sándor Tamara kérdése:

Facebook tiltást kapott már valaki?

Figyelt kérdés

November 5-én kaptam egy tiltást, miszerint nem posztolhatok, kommentelhetek és nem használhatom Facebook Messenger appot 3 napon keresztül. Tehát a tiltàs ezeket befolyásolta "csak", hozzá férek a felhasználòmhoz. A gond viszont csak az, hogy azóta már 6-án, 8-án és 9-én is kaptam tiltásokat, így még most is 3 nap van hátra. Valaki járt már így? És mit lehet tenni, hogy ennek valahogy vége legyen?

Fontos megjegyeznem, hogy semmi olyat nem tettem, ami sértene bármilyen Facebook szabályt, így a tiltás valamilyen algoritmikus hiba lehet, de épp elég kellemetlen, mert egyetemistaként fontos lenne kollégákkal chatelni.

Okostojások kérlek kíméljenek, mert dislike-olás jár a semmi szövegért, előre is köszönöm a segítséget!



2021. nov. 10. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Én pont azért regisztráltam ide,mert ott befuccsoltam.
2021. nov. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írj a supportnak (ha van), hátha tudnak segíteni.
2021. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyanokért is képesek az algoritmusok tiltani, hogyha van egy kép, ami csak halványan hasonlít egy szexképre, akkor automatikusan tiltanak. Pl. Én kaptam ilyen tiltást egy rajzolt játék állatüreges fényképért, mivel az algoritmus csak a lyukat érzékelte, és úgy döntött köze van a szexhez.

Írhatsz a supportnak, de ahogy az engedélyezésre az új profilhoz, itt is várni kell a végtelenségig.

HA valóban büntetnek, akkor fokozatosan emelik a napok számát: előbb 1 nap, majd 3, egy hét, egy hónap, aztán, ha jól tudom három hó, s végül tiltanak. Nem tudom pontosan, mert ha jól emlékszem, nekem már volt egy havi tiltásom is. Azért nem vagyok biztos benne, mivel már közel 3 éve egyáltalán nem használom a Facebook-ot.

2021. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden baromságárt is tilthat, a support meg tojik rá...engem volt, hogy tiltottak, semmi olyat nem írtam vagy osztottam meg, kérdeztem, hogy miért, semmi válasz...csináltam egy álprofilt, hogy legyen egy, vészhelyzetre...
2021. nov. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ. Kaptam egy választ a business supporttól.(persze lebasztak, hogyha nem pénzzel kapcsolatos, akkor miért írok, de segítettek)

Rendre megújulnak a felhasználási feltételek így mindig, amikor ezek a pillanatok eljönnek, az algoritmus kibannolgat személyeket. Én egy 2017-es videó továbbküldéséért kaptam most, lassan 2021 végén!

Nem is nagyon értem, hogy ha most hoznak be valami új szabályt, akkor az miért nem mostantól érvényes. Egyszerűen meg kellett várjam, amíg lejárt a tiltás, ennyi. Csak, hogy az, hogy 5 éve több nap is megosztottam azt a videót azokkal a személyekkel, akikkel ma már nem is beszélek, nem 3, hanem 7 nap lett belőle. Szóval erre mindenki felkészülhet. Ők annyit mondtak, hogy Sorry :))

2021. nov. 14. 13:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Atyaég...

Egy ismerősömet is kizárták 3 napra valami évekkel ezelőtti hozzászólás miatt, mert valami szó szerepelt benne, ami állítólag sértő - konkrétan egy dolog hivatalos nevét írta le...röhej.

2021. nov. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!