Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy osztálykirándulós "gyilkos...

Egy osztálykirándulós "gyilkosos" játékra lennék kiváncsi a menetére és a szabályaira valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hallottam egy olyan játékről így osztályon belül ami úgymond ilyen "gyilkosos". A lényege annyi hogy mindenki húz egy nevet és azt a személyt meg kell ölnie amikor kettesben vannak úgy hogy senki más ne tudja meg és ha megolted a te húzott személyedet akkor te megkapod azt a személyt akit ő húzott és így megy ez végig. Az a kérdésem lenne hogy van e esetleg valami szabály a játékkal kapcsolatosan meg hogy honnan tudjuk hogy mikor van vége a játéknak és mégis hogy van vége? Ha valaki ismeri ezt a játékot és tud válaszolni nekem azt előre is megköszönöm.



2021. nov. 10. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

KACSINTÓS_GYILKOSOSDI


Kártyával kisorsolják, hogy ki legyen a gyilkos. (megállapodás szerint lehet egy GY betűs cetli is)

Az emberek egymásra nézegetnek, és ekkor a gyilkos kacsintással megölheti áldozatát, aki egy kicsit vár, majd bedobja a lapját, jelezve, hogy ártatlan volt.


Lehet gyanakodni, ezt be kell jelenteni. Ha legalább ketten gyanakszanak, akkor háromra rámutatnak arra, akire gyanakszanak. Ha különböző személyre mutattak, akkor mindketten kiesnek, ellenben az illető megmutatja a lapját, ha õ volt a gyilkos, akkor a többiek nyertek.


Ha már csak ketten maradnak játékban, akkor a gyilkos nyer, hiszen nem lehet már megölni.


Forrás: [link]


---


A társaság körben ül, hogy mindenki láthassa a másikat. Laphúzással döntik el a játékosok, hogy ki lesz a gyilkos. Természetesen csak a gyilkos tudja magáról, hogy gyilkos, a többiek csak saját magukról tudják, hogy nem azok.


A gyilkos természetesen tud gyilkolni, mégpedig úgy, hogy rákacsint valakire. Ha valaki észreveszi, hogy rákacsintottak, akkor bejelenti, hogy "meghaltam", és bedobja a kártyáját, vagy a cetlijét. Lényeg, hogy semmilyen módon nem árulhatja el, hogy ki gyilkolta meg.


A potenciális áldozatok figyelik a többi játékost és ha meglátják, hogy valaki (a gyilkos) egy társukra kacsint, akkor azt kiáltják, hogy 'Gyanakszom'. Ha már ketten jelezték, hogy gyanakodnak, akkor egyszerre rámutatnak a feltételezett gyilkosra. Ha eltalálták, akkor vége a játéknak. Ha nem, akkor ők esnek ki és folyik tovább a játék, amíg csak 2 ember marad (a gyilkos és egy ártatlan).


Változat:


A résztvevők (6-12 fő) körben ülnek, és (kártyalapokkal) kisorsolnak egy rendőrt és egy gyilkost. Senki sem tudja a többiek közül, melyikük a rendőr, illetve a gyilkos. A gyilkos rákacsint a többiekre, aki észreveszi,hogy rákacsintott, köteles meghalni. Ha a rendőr észreveszi, ki a gyilkos, megfogja (rászól). A gyilkos feladata minél több embert meggyilkolni. Ha a rendőrre kacsint, csapdába esett. A rendőr feladata a gyilkost mielőbb megfogni. A többiek nem segíthetnek a rendőrnek.


Forrás: [link]

(Egy kis részt kijavítottam, mert hülyeségnek tartom a halált imitálni, de ti tudjátok.)


Annak idején sokat játszottuk táborokban, és eléggé szórakoztató volt. :)

Én is leírtam a magunk változatát, ami nem sokban különbözik az itt leírtaktól, de véletlen gombnyomás miatt elszállt az egész leírás, így inkább kikerestem a netről.

Ha kevesled a leírást, akkor keress rá tábori játékok - kacsintós gyilkos játék néven.

2021. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!