Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pont tegnap hoztam el az...

Pont tegnap hoztam el az autot a lakatostol (fenyezve meg nincs is) erre ma egy ilyen papirka fogadott az ablaktorlo ala beteve: "autojat a KSR-696 frsz-u auto karcolta meg. Idos ur vezette, de nem allt meg" Ilyenkor mi a tennivalo?

Figyelt kérdés
Hogy tudnam megtalalni a karokozo autost?
2021. nov. 11. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Felhívod a rendőrséget, és elmondod a történeted.
2021. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem akartam volna belole ugyet csinalni es rendorsegi cirkuszt sem akartam intezni az illetonek ... de nem tudtam hogy tudom megszerezni, hogy kirol lehet szo, ezert felhivtam a 112-ot.

Par perc mulva itt is volt egy jarorauto, lefotoztak mindent, kitoltottek a papirokat es most mar ugy lesz belole.

Pedig en csak egy elnezes keresre szamitottam volna, vagy jol lehordani az illetot ... de eszem agaban sem lett volna megbirsagoltatni es ugyet akasztani a nyakaba.

Olyan gyorsan intezodott minden, hogy az itteni kerdezoskodesem valojaban okafogyotta valt.

2021. nov. 11. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Jólelkű vagy (ezt tiszta szívből írom, nem arra utalok, hogy naiv vagy, vagy ilyesmi), de nehogy téged bántson, hogy valaki sunyi volt, meglógott a felelősség alól, és másnak a tisztessége segített neked.
2021. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel semmilyen legális lehetőséged nincs megtalálni az illetőt (hacsak nem osztod meg facebookon és ismer magára vagy valaki rá), ezért alapvetően az a két lehetőséged van, hogy hagyod a csipába vagy rendőrség.

Teljesen korrektül jártál el, ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Akár azért nem állt meg, mert sunyi, akár azért mert észre sem vette, megérdemli a következményeket. Ennyi erővel egy babakocsit is elsodorhatott volna.

Két kérdés viszont felmerült bennem:

- Mennyire korrekt a rendszámot nyilvánosságra hozni?

- Biztos a 112-t kell ilyen esetben felhívni?

2021. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem is akarom leirni mit mondott a rendor, mert nekik sem akarok rosszat ... de az volt a lenyeg, hogy most mar ne hagyjam annyiban a dolgot, foleg mert mar o is intezkedett ... szoval - nem megyek a biztositohoz, majd a fenyezok megoldjak a dolgot ... az illetot ugy is meg fogjak buntetni ... en ennyit sem akartam volna, de most mar igy alakult ... de nem cseszek ki vele, hogy meg a bonusza is essen -2 kategoriat - ez az en Karacsonyi ajandekom ismeretlenul is annak az elkovetonek aki gondot okozott nekem :)


Mar most megbantam, hogy felhivtam a 112-ot ... azt hittem sima tudakozo/segelykero.

2021. nov. 11. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyu, kérdező!

Nehogy már neked legyen lelkifurkád mert valaki "lezúzta" az autódat, pont javítás után.

Jól döntöttél, helyesen cselekedtél.

2021. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!