Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tipikus, hétköznap (vagy nem...

Tipikus, hétköznap (vagy nem hétköznap) előforduló mondatok?

Figyelt kérdés

– Áfás számla igényét kérjük előre jelezze!

– Más valamit, esetleg? 2000Ft lesz.

– (autómata hangon) Kérjük vegye el a visszajárót!

– Köszönjük és jó éjt! (fellépés végén)

– A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

– Még visszatérek! (fő gonosz a film végén)

– ZQ részlegünk jelenleg nem üzemel/átköltözött az [helyre]. Megértésüket köszönjük!

– Houston, van egy kis probléma!

– Föld hívja XY-t! XY, jelentkezz! – Elvesztettük…

– Vétel és vége!

– Csapó 1!

– XY balra el!

– Piros lap!

– Szemüveget a bírónak!

– 1-es fiam, leülhetsz!

– FBI, open up!

– Fel a kezekkel, bankrablás!

stb.

Ezekhez hasonlóak, amik gyakran elhangoznak orvosnál, bíróságon, filmekben, buszon, boltban, bemondókban, miegyébb, azaz sablonszövegek.

Előre is köszi! :D



2021. nov. 14. 13:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Van valamim oka, hogy ez elhangzik. Megkönnyíti az emberek dolgát.

Persze, magam sem értem, hogy minden reklám előtt miért hangzik el, hogy 12 éven aluliaknak nm alkalmas. És mi a reklám témája? Mikortól mi olcsóbb az üzletekben, milyen programmal várja a nézőket ilyen-olyan színház...

A legmurisabb az volt (már többször is megírtam a GyIK-en, amikor a rádióban azt hallottam (este, 2 alkalommal is), hogy "Most következő műsorunk 6 (HAT) éven aluliaknak nem alkalmas. Mi volt a műsoron? AZ ESTI MESE.

2021. nov. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!