Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, ha hetente...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Mi lehet az oka, ha hetente 25 liter vizet kell a kiegyenlítőtartályba tölteni a kazánfűtésnél?

Figyelt kérdés

Jelenleg a gázkazán működik, ahol a szerelő nem látott szivárgást.

Egy hónapja tudtuk csak felhozni a pincéből, a május elején kilyukadt, orosz öntvénykazánt, amely már két éve szivárgott lassanként.

Van, aki azt mondja, hogy még levegős lehet a rendszer. Most újra rányitottam minden radiátorra a vizet, minden helyiségben. Télen csak a lakás fele van fűtve.

A múltkor minden radiátor meleg volt.

Köszi a válaszokat!



#kazán #orosz #töltés #öntvény #kiegyenlítőtartályt
2021. nov. 16. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valahol mégis csak szivárog, lehet, hogy valahol a csöveknél, ahol nem látod. Nekünk is az előző rendszerből a padló alatti csőből szivárgott. Egyszerűbb volt egy új fűtéskört építeni, mint szétverni az egészet.
2021. nov. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Át kell gondolni ezt a felújítást.
2021. nov. 16. 18:47
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nyilván van olyan csöved ami padlóban van és szét van rohadva. Azt a részt ki kell váltani.
2021. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gondolom, hogy ezért nem látok sehol semmilyen szivárgást.

Az is lehet még a probléma, hogy kb. 8 évvel ezelőtt nagyon frissen bányászott, vizes lignitet vettem és nem tudtam a lakást felfűteni rendesen, csak 11°C volt a lakásban egész télen. Esetleg akkor történhetett egy hajszálrepedés a padláson lévő vastagabb csövön, (pedig le van szigetelve), mert azóta mindig sok volt a vízveszteség,amelyet utánapótoltam.

Köszi a választ!

2021. nov. 17. 06:58
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha a padlásnál lenne annak látnád a nyomát. Lenn aljzatban nem megy cső?
2021. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon régi 68-ban épült, kádár-kocka stílusú ház. A fűtésrendszert a szüleim 76-ban készítették egy, akkor nagyon kiváló szakemberrel. Hogy azóta hol történhetett vele valami probléma, soha nem néztem utána. Csak az utóbbi években tűnt fel, hogy tovább tart és egyre gyakoribb az utántöltés.

Az a bosszantó, hogy a padláson lévő szigetelt cső sincs átnedvesedve, ha ott szivárgás lenne. A múltkor a gázszerelő, akit kihívtam, a közeli pár kilométerre lévő városból 25 eret kért a kiszállásért és 5 ezret a munkadíjért. Ki kellett portalanítani a gázkazánt. Ezért állt le az is májusban. Valószínű, újra ki kell hívjak valakit, mert ha komolyabb fagyok lesznek, nem túl jó, ha így marad a rendszer. Arra nincs pénzem, hogy egy közel 100 nm-es lakásnál teljesen felújítsam a fűtési rendszert.

Köszönöm válaszod!

2021. nov. 18. 04:48
 7/7 A kérdező kommentje:
A padlózatban nincs fűtéscső beépítve. A tartály tavaly lett lecserélve.
2021. nov. 18. 04:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!