Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet ebből bajom? (munkaviszo...

Lehet ebből bajom? (munkaviszony halmozás)

Figyelt kérdés
Oké, szóval elég furcsa helyzetben vagyok. Előre is bocsánat hogy rejtjelesen beszélek. Szóval van egy végzettségem, amivel megpróbálok önállósodni. De ehhez a szakma jogszabályai alapján fél évet kell eltöltenem alkalmazottként. Úgyhogy egy ismerős vállalkozásába be vagyok jelentve, de nem dolgozok (ott sajnos nincs munka), fizetést nem is kapok, csak az adót fizetem magam után. De ez így nem túl fényes helyzet, úgyhogy szeretnék valami munkát végezni ez idő alatt is. Csak az a baj hogy összeférhetetlenségi szabályok is vonatkoznak rám, máshol nem vállalhatok állást. Viszont a szakmámon kívül nagyobb esélyem lenne alkalmi munkalehetőségeket találni, amikkel legalább némi pénzt szerezhetnék, ami jól jönne. Szóval az lenne a kérdésem, hogy lehet abból bajom, ha alkalmi munkát vállalok? Úgy értem, a NAV mondjuk szól az engem nyilvántartó szakmai szervezetnek, ha végzek olyan munkát, amit nem lehetne?

2021. nov. 16. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem árul el, akkor jól jársz. Ne mondd el fűnek-fának.
2021. nov. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. nov. 17. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!