Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Van egy barátom...

Mit tegyek? Van egy barátom aki öngyilkos akar lenni, arra rájöttem már, hogy lebeszélni nem nagyon tudom róla, de akor legalább, hogy tudnám megnyugtatni, hogy könnyebb legyen neki? mert egésznap szenved

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hogy könnyebb legyen? Úristen... te ne játszadozz mások életével, kérlek. Ráadásul akkor gyilkosságnak is beállítható! Nem is neked kell őt lebeszélni. Hívd fel a legközelebbi kórházat, rendőrséget, hogy kit lehet ebben az esetben értesíteni, és akkor megfelelő kezeléssel. "lenyugtatják"...
2010. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem játszok vele, de tudom hogy MÉG nem fogja megtenni ha megfogja azt tudni fogom ...de ugyértem hgy tudok neki sgeiteni? vagy nem lehet? csak az orvosok tudnak ezen segiteni?
2010. szept. 4. 18:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Le tudod beszélni róla ha bízik benned. Ha hagyta hogy megtudd hogy öngyilkos akar lenni, azt le lehet. Nem állítok olyat hogy aki beszél róla az nem lesz öngyilkos mert sajnos vannak kivételek, de lebeszélni le lehet. Egyébként alegjobb ha szólsz a szüleinek, de úgy hogy ő ne tudja meg mert nem fog bened bízni. Azután majd ők intézkednek, pszichológus, ami kell. Csak állj mindig mellette, hidd el tudom hoyg nem könnyű újra és újra bizonygatni hogy érdemes élni, mikor arrogáns modon nem hisznek neked... játszottam már ezt én is. de legyél mindig mellette ha megbízik benned, és nem lesz baj.
2010. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
de miket mondjak neki? hogy legyek mellette?
2010. szept. 4. 18:50
 5/15 anonim ***** válasza:
az attól is függ hogy mitől ilyen "rosszkedvű".
2010. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
depressziós egyedül van csak velem tud beszélgettni.. ilyenek
2010. szept. 4. 19:07
 7/15 anonim ***** válasza:

Htá fektess nagy hangsulyt arra hogy hogy hiányozna rengeteg embernek. igazából ez gonoszság de az is segíthet ha lelkiismeret furdallást csinálsz neki ezzel, persze csak finoman. akkor majd nem akar elmenni, meg azért se mert rájön hoyg sokan szeretik. Mindig zakutális problémájára kell koncentrálni, ami egy mokuskerék, és mindig visszatér amig jobban nem lesz, de ez van. Ha éppen asuli van baja, agyarázd el neki hogy annak is nemsokára vége, és hogy mégis milyen jok a szünetek...vagy brámi, a lényeg h emeld ki a pozitivumokat. Mindenképpen mondd el neki hogy rád mindig számíthat, és ez legyen is így! bizony sajnos benne van a pakliban hogy minden nap hajnali kettőkor hív fel mert bezsélgetni akar. 3 hívd fel a figyelmét az apró örömökre az életben, és probálj sok programot szervezni vele, olyat amiben jól érzi magát. Ha magába süllyedne hozd fel ezeket, meg azoakt a dolgokat amiket tudod h szeret. Rátérhetsz a legapróbb dolgokra is, vidd el, és mutass neki egy szép naplementét, hívd fel rá afigyelmét hogy mennyi ilyen szép dolog van a világban.

Ha eldurvulna a helyzet akkor siess át hozzá egy jo nagy tábla csokival, hallgasd meg, beszéljtétek meg a problémát, utána probáld jobbkedvre deríteni.

Innen sajnos nem látom hogy mennyire vészes a helyzet, de ha úgy gondolod hogy nem csak múló rosszkedv, hanem tényleg sulyos depresszió, akkor mindneképpen szólj a szüleinek,esetleg tanároknak is, bár azt ráhagyhatod a szüleire. Te semmiképpen ne mond neki a pszichologust, csak az anyjáéknak. Úgy könnyen elvesztheted a bizalmát mert te is "bolondnak nézed, és dilidokihoz akarod küldeni"

Aztán segíthetsz neki megoldani a problémáit, pl az én haveromnak a nőkkel volt nagy baja, eljártunk együtt, és szereztünk neki nőt....hát őszintén..szereztem. de a lényeg hogy észrevette hoyg sikerülhet, és ez önbizalmat adott neki. ez probléma függő, de figylej oda mindig hoyg éppen miért van kiborulva.


hát asszem ennyi... én legalábbis ennyit tudtam... készülj fel hogy nem könnyű menet az ilyen, de ha tényleg abarátja vagy megteszed érte. És eszedbe ne jusson beletörődni hogy öngyilkos kar lenni. azt észreveszi rajtad, és úgy érzio majd még abarátját is elvesztette.

2010. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
fuhh nagyon köszi a segitséget csak ezekkel egy baj van..nem tudok vele találkozni mert messze lakun k egymástol és csak neten tudom támogattni.. megkérte hogy ne szoljak a szüleinek azt hiszem szörnyen kiboruna ha megtudná hogy én megszegtem az igéretem..:( tudom hogy nagyon nehéz lesz érzem de nagoyn szeretem és nem tudnám elviselni ha elvesziteném
2010. szept. 4. 19:36
 9/15 anonim ***** válasza:
pont ezt magyarázd el neki. hogy te mennyire szereted és nem akarod elveszíteni. mondd neki, ha meghal akkor te leszel depressziós. gondolom ezt meg csak nem akarja. ha tényleg jó barátok vagytok akkor nem fog ezek után téged otthagyni.
2010. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ne a címet figyeld, mert akkor engem kirúgnak.

2010. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!