Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt fiatal lány aki volt...

Van itt fiatal lány aki volt disznóvágáson de nagyon megviselte, vagy pedig épp ellenkezőleg?

Figyelt kérdés
Ugyanitt olyan vega lány, akinek a pasija disznóvágáson vett részt és ez tönkrevágta?
2021. nov. 19. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Amikor viszik és sír, azt nem szeretem hallani. De utána az egész nagyon érdekes. Szerettem figyelni, hogyan bontják, dolgozzák fel, jó a hangulat, viccelődnek, anekdotáznak, iszunk az újborból, közen sütés-főzés, nagyvacsora, multaozás későig. Nagy, vastag havas telek jutnak eszembe, hócipő, szánkó, hóember. Boldog nyári és téli, tavaszi szünetek a nagymamáméknál.
2021. nov. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:((((((
2021. nov. 20. 18:01
 3/6 anonim válasza:
46%
Nekem nem volt disznóvágáson a barátom,én se, mindketten vegák vagyunk. Engem és őt is megviselné egy állat rituális kivégzése és reméljük hamar kihal ez a hagyomány.
2022. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnálatból, jószívűségből nem lehet megélni. Az ember mindenevő, húst is igényli a szervezetünk.


Nálam pl tabu a nyúl hús, mivel kiskedvencként neveltem, tanítottam be többet is.

Pl bútorokra nem mehettek fel, csak a földön tutkoshattak.

Ölembe is csak jelzésre ugorhattak fel.


A pszichés blokkok más téma, de a szervezet biológiailag igényli a húsfogyasztást. Kell a fejlődéshez.


Ahogy élőlények igénylik a vizet, mert kell.

2022. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4 most mondod, h nem lehet megélni, mégis tabusítod a nyúlfogyasztást. Ez esetben lehet tabusítani a disznó fogyasztást is.
2022. júl. 10. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Hat én utoljára kb tíz évesen voltam disznó vágáson. Mindig kora reggel mentünk, mi általában bent voltunk a nagyszüleim hazában, és végig játszottunk. Szóval csak annyit észleltem, hogy reggel volt finom sült hús, ebedre húsleves és egyéb, vacsorára hurka, és imádtam . Aztán egyik évben, előtte pár hónappal total össze barátkoztam egy foltos kismalaccal mamanal, nevet is adtam neki, sokat játszottunk. Szóval egyik évben megint megvolt ez. Kis félelem volt bennem, ezért megkérdeztem apukám hazafele úton ( akkor meg volt nagy hó, szóval szánkóval mentünk haza ) , aztán monta, hogy a foltos volt az “ áldozat “. Na nekem

Akkor pattant el az egész. Azóta bár eszem húst, tudatában vagyok ennek, és zavar. Később már mivel ezt tudtam, figyeltem, és feltűnt az a szörnyű visito hang is. Minden hús ételt szeretek, keszitem is, de nem tekintem alap dolognak, sajnálom az állatot, és igyekszem minél kevésbé “ fogyasztó “

Lenni. Vegan nem hinnem, hogy leszek, de jobb lenne egy emberibb kivegzesi mod legalább. Tudom, hogy sokan nem értik miért érez együtt sok ember egy állattal, ez valószínű evolúciós dolog, és eq kell

Hozza, de én annak is örülnek, ha humanusabb lenne az egész. Felesleges fájdalmat okozni nekik. Ettől független minden héten van hús nálunk is az asztalon többször, de zavar a tudtat, hogy emiatt valaki szenved. Sajnos ebbe lettem nelelve. A csirke / kakas megölését is láttam számtalan alkalommal, sőt a nagymamám poenkodott is ezzel, nem tartozik a kedvenc emlékeim köze, illetve a nagymamám emiatt nem tudtam sokáig kedvelni. Már nincs köztünk, de ez az emlek engem azóta is kísért… nem mindegy, ki hogy kezeli ezt. Kinevetni/ lealazni egy állati / érző lényt, taszító .

2022. júl. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!