Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tűntek el a szociali...

Miért nem tűntek el a szocializmus márkái a rendszerváltás után?

Figyelt kérdés
WU2 sampon, Tomi mosószer, Tibi csoki... Pár év szünet után még a Tisza cipő is feljött. 50 éves vagyok, sosem éreztem nosztalgiát ilyenek kapcsán. Furcsa, hogy ezzel ellentétben a mostani magyar márkáknak angol hangzású neve van, néha kiemelve, hogy magyar, néha titkolva.

2021. nov. 22. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene eltünni valami névnek, csak azért, mert régebbi? Másrészt a mostaniakanak azért van angol(nak tünö) neve, mert most ez a divat.
2021. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szüntetnek meg valamit, ami után van kereslet, ennek az oka érdekel.
2021. nov. 22. 11:37
 3/18 anonim ***** válasza:

Ezen a néven ismerik, szeretik, keresik a márkát. Ezek évtizedek óta kiépített brand-ek. Aki márka hű, könnyebben megtalálja így, azt amit keres.

Én is 50+-os vagyok, lehet, hogy meglepő, de én is igen, olykor az ismert márkákat keresem, szeretem.

Pl. tiniként volt egy Tisza márkájú edző cipőm, és az 20+ évig kiszolgált. Az már más kérdés, hogy manapság már olyan ára van, amit nem csak nem engedhetek meg magamnak, de cipőért annyit túlzásnak tartok. Csak úgy, mint az Alföldi cipőket. Régen több ilyen cipőm, papucsom is volt, de ma már aranyárban mérik. Ha tehetném, most is venném azt a márkát. De ma már az az ár, amit ráképeznek, nekem túl sok.

2021. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3 Szerintem egy átlagos cipő régen is megvolt minimum 1 heti fizetés.
2021. nov. 22. 13:39
 5/18 anonim ***** válasza:

Nézd. Én úgy vagyok vele, hogy pl. ma sem sajnálok egy jófajta cipőre mondjuk 4000 Ft-ot. Mert lehet szerezni jó minőséget, és újat, használt ruha szaküzletben. (Ott vettem egy Francia bakancsot, ami már több szezont kibírt velem) DE azért húsz-harminc-negyvenezret sajnálok egy cipőre kiadni. Ez van.

(#3-as voltam)

2021. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4000 Ft-ért jófajta cipő? Viccelsz? Ez már 20 éve sem volt igaz, hacsak nem az az egyetlen szempont, hogy nem megy szét 1 hét alatt. Azért a 4000 és a 20000 között vannak átmenetek.
2021. nov. 22. 13:58
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy vannak átmenetek, de én megtanultam, hogy minőséget lehet találni olcsóbban is, mert erre vagyok kényszerülve.

Mindig is így volt. A lehetőségek adottak, csak meg kell találni őket.

2021. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A kényszer az más, de attól még nem nevezném azokat jónak, kivéve ha használtak. De ez már a te dolgod.
2021. nov. 22. 14:26
 9/18 anonim ***** válasza:

Épp azt írtam, hogy új, de a használt ruha boltban lehetett kapni. Ez egy kihagyhatatlan lehetőség volt, és nem is bántam meg.

A használt ruha boltokban sem minden használt. Oda kerülnek egy-egy csődbe ment üzlet maradék árukészletei is. Számtalan olyan ruhát, cipőt találtam ilyen helyeken, ahol még az eredeti, angol árcédulát is rajta hagyták az árukon.

2021. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Bocs, átsiklottam felette, így érthető.
2021. nov. 22. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!