Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ne kereshetne egy...

Miért ne kereshetne egy munkás ember is sok pénzt?

Figyelt kérdés
Olvasgatva itt a gyakorin elég sok beképzelt egoista diplomás f...kalap van akik lenézik a munkás embereket mert mi az,hogy sok pénzt elkér egy szakmunkás ha pl rendesen megcsinálja a munkáját de hát az nem olyan mint egy kutató orvos vagy bármilyen diplomás vagy sok diplomás ember szerintük csak ők érdemlik a hatalmas fizetéseket.Ki mit gondol erről?Vajon mi lenne ezekkel a nagy emberekkel ha nem lenne aki megcsinálná a dolgokat?

2021. nov. 26. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit későn jött a mai diplomás-szakmunkás összeugrasztó kérdés.
2021. nov. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

"sok pénzt elkér egy szakmunkás ha pl rendesen megcsinálja a munkáját"

Az én tapasztalatom azt mutatja, hogy nem csinálja meg rendesen a munkáját és ennek ellenére kér el sok pénzt.

"Mert mi az hogy nem akarom kifizetni, amikor ő évekig tanulta."


A valóságban meg rettentő ocsmány munkát akar átadni nekem, aminél én is jobban megcsinálom végzettség nélkül.


És tekintve, hoyg a magyar oktatás egységesen rossz, így úgy gondolom, hogy a többi "diplomás f...kalap" is tapasztalatból mondja, hoyg valami szar munkás ember akart elkérni akár milliókat egy borzalmas eredményért.

2021. nov. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Oké, nekem is volt pár vállalhatatlanul suttyó állat főnököm, egyikükön se segített a diploma. Akkor most ezért te is vállalhatatlanul suttyó kell legyél?
2021. nov. 27. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2/


Itt nem a kóklerekre gondoltam de úgy nézem neked csak rossz tapasztalatod volt.Ezen is el kéne gondolkodni miért is lehet ez.Ennyi erővel az orvosok se kapjanak sok fizetést mert semmit se csinálnak vagy max sok pénzért valamit,egy ismerősöm pl csak ilyen orvosokkal találkozott.

2021. nov. 27. 14:31
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Azért,mert a szakmunkás hlye,az öltönyös aki minimálbérért maximális odaadást vár el meg csodálkozik,hogy nem mindennap izzad vért azért,hogy az ő álmait megvalósítsák. Magyarul,hogy az ő zsebébe legyen 10 misi, a melósai zsebébe kevesebb,mint 200 ezer.

Tehát annyi,mert az ő agya egy számítógép a miénkhez képest,mi meg még megbecsüljük azt is ha veszünk valami kis ételt a boltban.

Ő meg mindennap 10 ezer forintért rendel kaját,és ha nem ízlik kidobja,reklamál hogy hogy képzelik hogy nincs még kinylva a sgge.

Mert okosabbak,értelmesebbek.

Többet magoltak a suliban,ők is ugyanolyan szakemberek,csak a saját területükön.

Viszont az összes pénzüket a melósok keresik,és mégsem becsülik meg őket.

Ha a melósok letennék a szerszámot,baxhatná a tudását.

Ami leginkább nagyképűség,pár papír aláiratása,kávézgatás,autócskázás.

Ebbe még senki nem halt bele.

Nincsenek kitéve sem balesetnek,nehéz fizikai megerőltetésnek,és annak sem hogy egy maguk fajta nem szépen beszél velük,akinek fogalma sincs hogy mennyi energia valamit megcsinálni jóra.

Rabszolgatartó zsdo a nagyja,akik igazán megérdemelnének pár pofont.

Mondjuk valakitől,aki dolgozott is életében pár napot,nem csak iskolapad mellet hétvégén 1 napot a mekiben...

2021. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5/


Engem amúgy nem érdekelne,hogy diplomás meg milyen okos csak legtöbbje ne nézné le a munkás embert meg ne pofázná azt,hogy egy munkás nem érdemel meg nagy fizetést mert ugye ez is lenézés,hogy pénzben mérik az embereket és ők meg mások felé helyezik magukat.Szerintem igen is egy szakmunkás aki tényleg becsülettel elvégzi a munkáját és tényleg jól is dolgozik nyugodtan kereshetne annyit mint egy diplomás f..kalap,vagy akár egy orvos vagy másmilyen "nagy" ember.Amúgy meg munkás emberek nélkül nem lenne semmijük,se autó,se ház,se használati tárgyak,se étel se semmi.Megnézném ahogy a több diplomájukat meg a nyelv vizsga papírokat csócsálnák meg munkás emberek nélkül :)

2021. nov. 27. 21:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Így igaz.

Afelé semmi tisztelete nincs a normális embernek,aki másokból él.

Lehet hogy üzletel,van extra bevétel,de akkor sem a saját munkájábol szerzett pénzecskével.

Julius Caesar kockáztatva az életét együtt vacsorázott a katonáival néha napján,vezető és főnök között hatalmas a különbség.

Aki annyira okos,annak nincs oka felháborodni elvégre szeretik a melósai.

Akit nem,annak oka van,és valószínű ő sem dolgozna hgyészré addig,amíg nem vérzik az orra.

A naplopó csak sztereotípia,miért nem rúgja ki az első héten?

Miért értékeli mások munkáját,aki a negyedét se képes végigcsinálni?

Az a drága öltöny biztos tönkremenne.

Persze,vannak kontárok,DE MINDENHOL.

Nagyképüsködni telefonba tudnak,kimenni egy helyre és mutogatni,minden sarkon telefonálni és elszívni egy cigit tudnak.

Fogalmuk sincs,hogy fizikailag mennyire megterhelő egy munka.

Elvileg ők olvasgatják a nagy vezetők könyveit,hogy hogyan kell hegyeket megmozgatni.

A nagy nulla szőke kis pcsa egyből vezetői pozícióba kerül,és ha nem lenne akkor a saját golyóikat nem tudnák megmozgatni...

2021. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4

Csak a többség nem jó, és ezért hallod vissza ezt többször.

A szakmunkás képzők azok a helyek, ahova pontszám nélkül felvesznek mindenkit.

És amikor a 600-800 fős iskolában mondjuk a tizede ment célirányosan oda, a többiek meg csak a tankötelezettség miatt kerültek oda, akkor akárhogy nézzük, a többség nem lesz jó.


A magyar oktatási rendszer amúgy is rossz, erre még rájön, hogy ott egy csomóan kényszerből tanulnak.

Akik pedig itt végeznek, azok hallják mindenhonnan, hogy mennyit ér a szakmájuk, és szemrebbenés nélkül elkérnek majd 0.5-1 milliót.


Aki pedig nagyon jó, az sok esetben kimegy nyugatra. Szóval a korábbi tizedes arány még rosszabb lesz, mondván, minek dolgozzon itt, ha 3-szor annyit kap külföldön.


Szóval az eredeti kérdésre visszatérve, mivel a szakmunkások nagy többsége "kókler".

Nekem van jó szakmunkás ismerősöm, és azzal nicns baj, csak nem ő a többség, és még ő is mondja, hogy a többség nem érdemli meg a pénzt, amit kap.

2021. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dzsoki ***** válasza:
Ezt kérdezem,én is.Mi tiltja,hogy egy szakmunkás,sokat keressen és találjon?Piac van.Amikor a diplomás,nem tudja megjavítani a csapot,nem tud tapétázni,akkor iparost fog hívni.A szaki,mond egy összeget.Amennyiben megfelel,akkor lesz üzlet,ha nem,akkor nem.Az lehet,hogy egy kicsit mára,túlárazták magukat,de a munkájukra szükség van.A diplomásokra,nem feltétlenül.Például,politológus,észak,dél,kelet,nyugat kutató stb.
2021. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9/


Szerintem diplommásokból már túltelített a piac de még mindig rengetegen akarnak csak simán diplomások lenne ki milyen megfontolásból de ott van sok felesleges szakma amivel lehet semmit sem tud kezdeni az illető,néha olvasgatom mikor egy egy diplomás írja milyen munkát tanuljon ki,hogy meg tudjon élni vagy ilyesmi de sajnos sok diplomás meg nagyképű is van aki csórón van aki meg nagyon jól keres de legtöbbje az átlag munkást lenézi.Értem én,hogy éveken vagy évtizedeken át tanulnak de akkor sem lesznek többek csak papírjuk lesz több mert első sorban emberek vagyunk.Szóval elég sok diplomás lenéző az átlag munkás szakmunkás emberekkel szemben.hogy mit képzelnek azok ne keressenek már sokat viszont ők igen mert felsőbbrendűek az iskoláikkal mit meg tesznek áldoznak a tanulás oltárán....

2021. dec. 1. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!