Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaparós sorsjegyeket arusito...

Kaparós sorsjegyeket arusito helyeken van egy papir, hogy melyik szamu szelveny fizet/nem fizet es mennyit vagy hogy mukodik?

Figyelt kérdés
Visszavittem a nyero kaparost, ra se nezett a papirra, megnezte a hatuljan a sorszamat es egy papiron leste, hogy 1000 Ft. Ez hogy mukodik?
2021. nov. 30. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kódok vannak a lekapart felület alatt.

A sorozatszám pedig egy plusz azonosító.

A papíron azt "leste", hogy létező, és eladott sorsjegyet vittél vagy nem.

2021. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdés konkrétan arra irányult, hogy egy kaparós sorsjegy nyertessége csak a rajta lévő azonosítószám(ok egyike) alapján beolvasható-e, akkor a válasz nem. Nem igaz az a konteó, hogy a boltosok előre kiválogatják maguknak a nyertes szelvényeket, és a nem nyerteseket adják el.
2021. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyomdászként megerősítem, higy a nyomógépen dolgozók sem tudják, melyik a nyertes.
2021. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van ahogy írják. Szám alapján nem lehet tudni. Szép is lenne :)

Viszont érdekesség hogy vannak rajta betűk, jelek. Van olyan haverom aki csak megkaparja egy kicsit a közepe táján, és tuja hogy a szelvény nyert-e - vagy sem. Ha nem nyert úgy dobja is ki a kukába (hogy 98%-ban le se kaparja a többit).

2021. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
4# Igen annyi a lényege, hogy 3 betű szokott rajta lenni össze vissza. Ha mind 3 különböző, akkor nem nyert, ha megegyezik mind, akkor nyert.
2021. dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5, Ja, értem, köszi. Jó ezt tudni ;)
2021. dec. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt uvegtigris ota sejtem, hogy az eladok se tudjak a nyeroszelvenyeket.


De akinek visszavittem nem csippantott. Amit lekapartam az alatt volt egy kod, ami alapjan tudta hogy 1000 ft lesz?

2021. dec. 2. 19:26
 8/8 anonim ***** válasza:

A papíron, listában azt ellenőrzi, hogy nincs-e a sorszáma az ellopott, letiltott sorsjegyek között.

Ha olyat vinnél be, amit nem eladtak, hanem elloptak, akkor hiába lenne rajta akár a főnyeremény, akkor se jutnál hozzá.

Itt a postás csaj kicsit megcsúszott a sorsjegyekkel, mivel nem volt rendszeres belső ellenőrzés, ezért úgy gondolta lekapar olyan sorsjegyeket is, amit egyébként nem tud kifizetni. Pechjére nem volt közöttük nagyobb nyeremény, így mire ellenőrzésre került sor, már 600 ezerrel tartozott a postának.

2023. márc. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!