Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért szeretjük mások életét...

Miért szeretjük mások életét nézni?

Figyelt kérdés
pl youtube

2021. dec. 2. 13:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Lassan tényleg egyet értek a jövőkutatóval,hogy tényleg a virtuális világba terelődik az élet és ott lesznek kapcsolataink pl youtubon is vagy itt is ott is idegeneket nézünk milyen az életük legalábbis amit látunk belőle.Sokszor egy egy youtuberre úgy nézünk vagy beszélünk róla mintha személyesen is tudnánk,hogy ki az közben csak egy idegen.Szerintem szomorú,hogy ennyire a virtualitásra terelődik minden.
2021. dec. 2. 13:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jön le hogy aki youtubeon vagy bármilyen más social media oldalon olyan embereket követnek akik blog videókat meg tudja a tököm miket csinálnak, azok nincsenek megelégedve a saját életükkel és ez természetes érzés mivel ezekben a videókban tökéletesen van bemutatva annak az adott embernek az élete és ez elképesztően negatív hatással lehet bármilyen korosztályra.

Mivel azt adja át hogy neked mekkora egy sz@r életed van.

2021. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Mert addig se a saját gondjainkon kell agyalni. A szegény rómaiak is azért szerették nézni a gladiátorok halálát, mert milyen szar már nekik. Csak a gladiátor dicsőségben halt meg, míg a csóri paraszt mehetett vissza gürizni a buli után.
2021. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2/


Néha én is belenézek ilyenekbe a videók alatt 99,9% ig pozitív hozzászólásokat látok ugye pl utazgatós videó jaj de jó öröm nézni,meg várom már a következő részeket,meg olyan jó látni titeket,meg utazzatok helyettem is meg ugye kicsit fals képet is látni mert ilyenkor sokan azt hiszik csak magyarorszáágon van minden szar szomorúság,rossz emberek,meg ilyen olyan dolgok mert a videók csak xy ország éppen legjobb képét tükrözik de nem az általánosságot ott is vannak irigy emberek,ott is vannak búval b...szottak meg sorolhatnám sőt depressziós emberek is.

És örülök én,hogy másnak milyen jó de pl egyik gyengém ez az utazgatós cucc ilyenkor néha irigy vagyok de leginkább szomorú,hogy látom xy élvezi az életet meg eljut új helyekre de mondjuk lehet nekem nem is ez a fő vágyam csak a depresszióm ezt mondatja velem.Szóval ilyen videók alatt leginkább pozitív hozzászólásokat látok de lehet sokan csak jól takargatják az érzéseiket.

2021. dec. 2. 14:19
 5/7 A kérdező kommentje:

3/


Elgondolkodtató.Bár én pl nem szeretem nézni más "nyomorúságát" csak,hogy jobban érezzem magam engem inkább az is elkeserít.Sajnos még empatikus is vagyok.

2021. dec. 2. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor szépirodalmat olvasol, filmet nézel, zenét hallgatsz, népdalt énekelsz, sportot nézel, történelmet tanulsz, akkor ugyanúgy mások életét követed. Kimondottan kevés olyan mértékben retro tevékenység van, ami során nem másokkal foglalkozik az ember.

Ráadásul ezek is mind ugyanúgy megrendezettek. Van ami teljesen kitalált (bár általában az is merít bizonyos mértékben a valóságból), mások nagyobb mennyiségben merítenek a valóságból, de általában azokban is van legalább annyi fikció, vagy megrendezettség, hogy miből mennyit, milyen súlyozással mutatnak be (még a történelem könyvben is tematikusan rendezve vannak a dolgok minimum az értelmezés segítésére). Az ember társas lény, kiváncsi rá, hogy az őt körülvevő világ hogyan működik, mások mit csinálnak, hogyan élnek. Szereti látni, hogy másokkal is történnek dolgok és hogy mik azok, amik másokkal történnek.


Érdeklődés és vérmérséklet függő, hogy jót vagy rosszat akarnak látni, és akármit látnak, vérmérséklet függő, hogy ahhoz hogyan viszonyulnak. Van, aki együtt örülni akar velük, más együtt sírni, más megkönnyebbülni, hogy másnak rosszabb, megint más örülni és inspirálódni akar mások bölcsességéből, hogy ha neki sikerült, nekem is menni fog, más tanulni akar a többiek hibájából, hogy ha már ok elkövették, akkor neki már ne kelljen, stb.


A tévé lineáris az tolja az arcodba, amit ők jónak látnak, te meg max azt választhatod meg, hogy melyik csatornát nézed.

A YouTube esetében azt nézel, amit te akarsz és ha nem találsz olyat, amilyet te nézni akarsz, akkor csinálhatsz másoknak olyat, ami neked tetszik, mert ha szerinted az érdekes, akkor másnak is tetszhet.


Te mivel töltöd inkább az idődet, ami szerinted nem mások életével foglalkozás? Már amikor nem azon keseregsz, hogy szerinted nem jó, ahogyan mások szerinted rosszul csinálnak dolgokat?

2021. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, ahogy az előző válaszoló írta, szinte minden arról szól, hogy mások életét nézzük.

Mikor nem volt internet, akkor a tévében néztük mások életét, előtte meg az ablakon keresztül. 100 meg 500 éve is mindenkit érdekelt mindenki más élete.

Ez annyira ősi és alapvető késztetés, hogy már a majmoknál is megvan, hogy figyelik a többieket, mit csinálnak. És ez nem is haszontalan, mert meglátják, azok épp találtak-e valami ennivalót, vagy mondjuk kitaláltak egy új diótörési technikát, vagy épp észrevettek valami ijesztő dolgot, ami a többiekre nézve is veszélyes lehet. Mások figyelése a túlélés és a fejlődés alapja.

2021. dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!