Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sokan mondják hogy fogadjuk...

Sokan mondják hogy fogadjuk el úgy a másikat ahogy van mert csak akkor szeretjük őszintén ha mindent elfogadnunk. Én nagyon szeretem a párom. Viszont akár hogy is akarom akárhogy is próbáltam , nem tudom elfogadni a cigit . Mit csináljak??

Figyelt kérdés

2020. okt. 15. 08:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Légyszi valaki segítsen :( (L)
2020. okt. 15. 08:13
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, h mindent el kell fogadni. Bármennyire szeretnêk vkit, ha ütne- rugdosna, akkor mehet a fenébe. Azt kell kitalálnod, h szereted e ANNYIRA a párodat, h elnézed neki a cigizést. Vagy számodra fontosabb, h a párod ne cigizzen. Ez esetben másik párt kell keresni.

De fordítva is nézhetjük: A párod szeret e TÉGED ANNYIRA, h letegye a cigit vêgleg miattad. Ezeket nektek kell megbeszêlnetek.

2020. okt. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A #2.válaszoló röviden, de summázva megírta. Szerintem minden szava igaz.

A problémátokat minél hamarább beszéljétek meg. Ha kitart a cigaretta mellett és Te emiatt egy örök jármot veszel a nyakadba azzal, hogy megalkuszol a helyzettel, DE EZ MINDIG BOSSZANTANI FOG, akkor előbb-utóbb vége lesz a kapcsolatnak (vagy életed végéig elégedetlenkedni fogsz).

2020. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Akkor nem zavart, hogy dohanyzott amikor meg csak udvarolgatott, amikor meg nem is jottetek ossze?


Most kezdett el csak zavarni, hogy mar 'pozicioban' erzed magad? Esetleg mostanában szokott ra?

2020. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Anyam sosem dohanyzott … apam mindig. Amikor mar nehezen tudtak elviselni egymas dolgait, akkor kulon szobaba koltoztek de nem akartak se megvaltoztatni a masikat, sem elvalni.
2020. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdéseket tett fel a 4-es!

Válaszolsz rájuk?

2020. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen válaszolok.

Mikor össze jöttünk nem cigizett. Sőt egyenesen utálta. Aztán most egy fel éve lett egy tök rossz társasága . És velük szokott rá. És kértem hogy ne , könyörögtem hogy addig hagyja el míg nem olyan nehéz . De neki úgy néz ki hogy a 6 éves kapcsolat csak annyit ér mint a mostani társasága . Kertem hogy akkor legyen e cigije mert az elviselem, de arra ő nem hajlandó . Próbáltam egész eddig elfolytani , megszokni stb stb . De egyszerűen képtelen vagyok rá. Pedig ha valakire rám lehet azt mondani hogy őszintén őnzetlenül szeretem

2020. okt. 15. 16:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek, mert komoly válaszút előtt vagy, de egy valamire felhívom a figyelmed: magad írod, hogy fél éve tök rossz társaságba került.

Tedd fel magadnak a kérdést: hogyan tovább? Szerintem úgy, hogy tovább állsz és ne hallgass az ígéreteire, hogy mindenben megjavul. Nem javul, mert könyörgésed ellenére sem alkalmazkodik hozzád, tehát a társaságát jobban szereti, mint Téged. Gyenge jellem.

Ffi.

2020. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van.


Nem kell mindenkit úgy elfogadni ahogy van! A cigi undorító szokás és a dohányosok szájhigiéniája még folyamatos karbantartás mellett is borzalmas. A fogak elszíneződéséről nem is beszélve.


Ez totál megöli az intimitást hiszen ilyennel csókolózni baromira undorító.


Azt is sokan meg fogják kérdezni h akkor miért jöttél össze vele ha már akkor is dohányzott mert nem képesek a megértésre. Biztos volt okod rá. Vagy akkor még nem számított de mostmár zavar stb. Előfordul.


Szóval emiatt ne legyen bűntudatod!


A megoldás viszont rosszabb. Én rákérdeznék a hajlandóságra. Ha hajlandó és ő is rosszallja akkor ultimátum, ha imádja és hallani se akar róla akkor szakítás, vagy beletörődés és a kapcsolat mérgezése.

2020. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt a dolgot nagyon sokan félreértik.

Ez nem azt jelenti, hogy bárkinek bármilyen rossz tulajdonságát szeretnünk kéne.

Hogy ha összejövünk valakivel, akkor mindenét szeretni kéne? Nem. Ez inkább fordítva van. Akkor érdemes összejönni valakivel, ha mindenét szeretni tudjuk. Nyilván lehet valaki rohadt szexi nő (én férfi vagyok), lehet, hogy ugyanaz a hobbija, mint nekem, és lehet, hogy nagyon jól kijönnénk egymással, de ha kiderül, hogy egy bankrabló, akkor bizony nem fogadnám el, és nem jönnék össze vele.

De ha valakivel összejövök, akkor elfogadok olyannak, amilyen.

Ez nyilván nem vonatkozik az eltitkolt dolgokra. Mondjuk eleve a titkolózás nálam a legtöbb esetben kizáró ok. Illetve nem vonatkozik a közben kialakult szokásokra. Szintén a bankrablós példára utalva: ha én összejövök valakivel, aki normális, tisztességes, becsületes életet él, de utána 3 év múlva elkezd bankot rabolni, nem vagyok köteles elfogadni ezt csak azért, mert amikor összejöttem vele, szerettem, és elfogadtam őt.

Viszont...

Ha mondjuk tudom, hogy ő mittudomén... minden hétvégén fokhagymás pirítóst eszik (az is ám ideiglenesen haza tudja vágni az intimitást... :D), akkor utána egyszerűen nem jogos ezt felhánytorgatni neki, mert ez ismert volt, amikor összejöttem vele. Vagy másik példa: ha valami ok miatt valami változás következik be nála. Tipikus példa, amikor terhes lesz, és hát felszed pár kilót. (Ami rendszerint csak ideiglenes állapot.) Illetve gyakran utána megereszkedik a melle. Mivel a terhesség előidézésében mindkét fél részt vett, ezért nem lehet kifogás, hogy "de hát nem ilyen voltál, amikor megismertelek".

2023. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!