Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van a kaposváriaknak...

Miért van a kaposváriaknak kisebbségi komplexusa?

Figyelt kérdés
Pesti, belvárosi lány vagyok, le szoktam járni Kaposvárra, de gyakran megesik, hogy minden ok nélkül le ,,pesti bunkó”-znak. Nem adtam senkinek sem lenézésre utaló jeleket, mégis mire jó ez nekik? Ráadásul bunkó sem vagyok.

2021. dec. 5. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert pest és k-vár nem egy kategória
2021. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Miért bunkók a pesti lányok?


Pesti, belvárosi lányok, le szoktak járni Kaposvárra, de gyakran megesik, hogy minden ok nélkül bunkóskodnak. Nem adtunk senkinek sem bunkóságra okot, mégis mire jó ez nekik? Ráadásul kisebbségi komplexusuk is van.

2021. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Úgy kezdted hogy "le" szoktam menni Kaposvárra. Van akit zavarnak az ilyen apróságok, te lehet észre se veszed. Egyébként pár emberből ne általánosits, Kaposvári vagyok, semmi bajom a Budapesti lányokkal, az se baj ha fiatalabb nálam. 😉
2021. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Budapest északon van, s ott a kirákyi vár, a nyelvi gondolkodásban a többi országrész hozzá képest földrajzilag van lent. És nem minőségileg! Tehát nincs akaratlagos sértés a “lemegy Kaposvárra” kifejezésben.


Például egy erdélyi népdal, ami így kezdődik:

Ha felmegyek Kolozsvárra,

egyenest a fellegvárba...


A másik példa is a földrajzi viszonyítást igazolja. Nem azt mondod, hogy lemegyek Nográdverőcére, hanem pl. Felmegyek a Dunakanyarba, Felmegyek Verőcére, de lemegyek Debrecenbe, Szegedre, Siófokra.


Amúgy a pestieknek nincs okuk fölényre, főleg műveltséget, viselkedést tekintve. Mesterséges egymás ellen fordítása a vidéknek, fővárosnak; a falunak és megyének.


Ha úgy nézed, a történelmi Magyarország összes nagy kulturális központja “vidéki” város, község, a Felvidék, Délvidék, Őrvidék, Kárpátalja tele van velük.

Tovább is van, de a lényeghez ennyi is elég.

2021. dec. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Amúgy a bunkóság nem földrajzi származás függő.

Aki bunkó, az a fővárosban is és vidéken is bunkó.

2021. dec. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
40%
Kaposvári vagyok, egyáltalán nincs kisebbségi komplexusom… :D
2021. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is helyben lakók. Engem meg meleg vagy kisasszonynak szoktak hívnak, ha rájön a görcs.
2021. dec. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a sok sanyargatás végett
2022. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kaposvári vagyok,ez sokszor azért van mert ti fővárosiak nagyobb jólétben éltek mint mi , meg ha ránézek a városra azt látom hogy egy putri az egész van 30 lakás emeletes ház a maradék ingatlan az családi hàz, az amúgy rohadt rondán néz ki hogy az egyik felén társasházak vannak a másik felén családi házak, komolyan, mintha nem is megyeszékhelyen élnék, hanem egy kisvárosban, persze ne úgy nézzen ki mint a főváros de így nagyon nincs formàja a városnak hogy a belvárosban családi házak vannak, meg egyáltalán mi a yeti román mókus életbe jössz ide le amikor ott nálatok sokkal több minden van,

A kaposváriak örülnek annak hogy legalább a Burger king vagy a KFC egyáltalán betette ide a lábát, 20 évig ez volt az EGYETLEN MEGYESZÉKHELY ahol csak MCdonalds volt, abból is 1 db most van 2 db meki, a kaposvári kórházból elvitték Pécsre a kovidos betegeket mert ott azért jobb az ellátás, tehát ki aza barom aki ezt a puttrit megyeszékhelynek nevezi, egyébként is, jobb helyed van ott fent a fővárosban.

2022. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!