Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyik villanykapcsolóbol...

Egyik villanykapcsolóbol folyik a víz. Hogyan csináljam? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ha idebent meleg van, kint meg hideg, ugye télen, a villanykapcsoló alatt folyik a víz kifelé belőle a egy vagy két csíkba a falon. A vezetékek nálunk a padlásról vannak lehúzva, a kötődoboz is ott van ugye. Tudom hogy a nagy hőmérséklet különbség miatt történik a lakás és a padlás közt, a kérdésem az, hogy mivel fedjem le vagy tömítsem a kötődobozt, hogy ne történjen ez?

2021. dec. 9. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem tömíteném, mert akkor meggyűlik benne a víz az pedig nagyon nem jó.
2021. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell megakadályozni, hogy a kötődobozba a párás levegő belekerüljön.
2021. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Beszéltem közbe a villanyszerelővel, azt mondta, csinál rá valami szigetelést… én tökre nem értek ehhez, most lett nemrég az egész átvezetékelve tavaly, azt mondta maradhat a padláson a kialakítás, sok helyen van így …bár csak ünnepek után tud jönni, abban bizakodok, hogy addig nem lesz ettől bajunk… mert csak egyetlen villany kapcsolónál van ez, pontosan kint a bejárati ajtó mellett, ami nem is bent van ugye, hanem kint
2021. dec. 9. 13:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Azon aggódók, hogy pont ezen az áramkörön van a gázkazán is. Kinti villany, bent az ajtó mögötti konnektor és villany + a kazán. Érdekes ez is, mert a kazán a pincébe van … nem tudom hogy sikerült így kialakítani 🙄 bár a kazán mellett van külön 6 amperes megszakító, van fi relé is az órá szekrényben, remelem nem lesz gondom addig
2021. dec. 9. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is a padláson van, nincs belőle gond. Nem szabad belejutnia a párás levegőnek, ennyi a titka.
2021. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Házilag mit tudok vele kezdeni, hogy ne jusson bele?
2021. dec. 9. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Kőzet/üveggyapotot láttam eddig bedugdosva a padláson lévő védőcső végébe, elvileg megszűnteti a problémát.
2021. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!