Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket mi motivál?

Titeket mi motivál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Inkább a tanulásra értem mert nekem soha sincs motivációm a tanulásra,ezért nagyon rosszul állok a jegyemmel kapcsolatosan,de ezen szeretnék változtatni,titeket mi motivál?



2021. dec. 12. 13:25
 1/2 anonim válasza:
2021. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. A tudás, mert érdekel az, amit tanulok

2. A tisztelet a tárgy iránt, mert rossz érzés nem érteni, mikor igazán illene, mert elég alapvető.

3. A kihívás, mert nagyon jó érzés az elképzelhetőnél hatékonyabban tanulni.

4. Az elismerés az általam elismertektől. A legjobban az motivál, hogy jó vagyok azok szerint, akik jónak tartanak. (Ez lehet bárki, a legokosabb szaktárstól kezdve komoly szakemberekig)

5. A közösség, mert nagyon jó érzés megosztani másokkal a tanulás örömét, más gondolatmeneteket megismerni.

6. A tanulás öröme. Annál a megvilágosodásnál, amikor megértem valamit, nincs jobb érzés. Főleg, ha az a módszer eleve gyönyörű.


Egyébként meg nagyon is jól lehet szórakozni tanulás közben. Én pl végig zenét hallgatok, ha mást nem zavarok, akár énekelek is. És nagyon nagy élmény, ha ez összhangban van a tananyaggal vagy annak hangulatával.


További motiváció lehet:

- valaki, aki fontos számodra (tanultam már nyelvet ember miatt)

- pénz, későbbi lehetőségek

- versenyzés másokkal

- jó jegy/bukás elkerülése

2021. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!