Titkosírás?

Figyelt kérdés
Ti csináltatok már saját titkosírást?
2021. dec. 12. 14:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Mert én már igen.
2021. dec. 12. 14:58
 2/8 A kérdező kommentje:
Megosztjátok velünk, ha már nem releváns? Mert kiváncsi vagyok rájuk.
2021. dec. 12. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már kidobtam :D Még gyerek voltam. Olyan volt, mint az ASCII tábla. Minden betű egy másikat jelentett. Volt mindegyiknek szám értéke is. És az elején meg kellett mondani, hogy hány karakter jelent egy karaktert és mennyit kell még hozzáadni vagy kivonni, hogy megkapd a megfelelőt 😊
2021. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Az OTP-n kívül ma már nem érdemes ilyet készíteni, 5 perc alatt fejthető mind.
2021. dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem baj, jó játék, móka, felnőttnek meg gyereknek is
2021. dec. 12. 23:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kódhálót csináltam suhanc koromban.

Különbözőeket csináltam.

Az "alap típus" 90 fokos - óra járásával megegyező - forgatással működött, de csináltam olyanokat is, amelyeket másként kellett forgatni.

Felnőtt koromban - hülyeségből - csináltam olyat is, amelynek a részleteit egy 10*10-es táblázat coraiba, oszlopaiba kellett feltüntetni és tetszőleges időközönként voltak változtathatóak a kulcsai. Az előre megírt fogalmakat pedig ki kellett keresni és csak visszafejtve váltak értelmezhetővé.

A tisztesség azt kívánja, hogy megírjam: ennek az alapja nem saját találmány volt, hanem híradó katonaként napi szinten használtam a néhai "TDR-táblázatot". Ezeknek a típusszámuk volt a toldalékuk , - és a toldalék számuktól függően működtek.

Ennek csináltam meg egy korszerű megfelelőjét számítógépen.

Excellel nem mutatvány egy ilyet megcsinálni, - 1987-ben "kézzel-lábbal" kellett kitölteni, kikódolni és visszafejteni is mindent ezekből a táblázatokból, de hatékonyak voltak.

2021. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6: nem teljesen értettem, de le a kalappal
2021. dec. 15. 13:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináltam, igen, még gyerekként. Azzal vezettem a naplómat. Sajnos amikor felnőttem és elköltöztem a szüleimtől, kidobtam ezeket a dolgokat, pedig kíváncsi lennék, hogy felnőtt fejjel milyennek találnám. (nyilván faék egyszerűségű volt, csak én hittem azt 10 évesen, hogy újszerű. :) ) Szimbólumok és egyszerűbb ábrák jelentették a különféle betűket benne.
2022. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!