Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vissza lehet élni személyes...

Vissza lehet élni személyes iratokról készült képpel?

Figyelt kérdés
Személyi, adó, és lakcímkártyámat szkennelték be. Állás megszerzéséhez kellett, azt mondták foglalkoztatnak, de azóta nem hallottam felőlük. Lehet hogy csak a kártyákon levő adatok kellettek nekik?

2021. dec. 16. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahol személyes adatokra van szükség, egy másolat vagy bemondott adat nem elég. Bármilyen hivatalos ügyintézéshez vagy be kell mutatni a kártyát, vagy a róla készült másolatnak hitelesítettnek kell lennie (amit szintén nem végeznek el, ahol szintén személyesen beazonosítanak téged).
2021. dec. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Például a másolat alapján lehet készíteni hamis igazolványt.

Nem kötelező hagyni a szkennelést.

Más kérdés, hogy erre mit lépnek.

2021. dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 2-es, ez nem hangzik túl jól. Az erre mit lépnek-et hogy érted? Hogy mit kezdenek a másolatokkal?
2021. dec. 16. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Mit lépnek akkor, ha megmondod, hogy nem engeded lemásolni az irataidat.

Mert ehhez jogod van.

2021. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaa, értem, úgy érted ha nem hagytam volna, arra mit lépnek.
2021. dec. 16. 10:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Személyi és lakcímkártya pl választási csaláshoz kiváló állítólag... De erről R. Tónikát kéne megkérdezni. :D
2021. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!