Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki hisz abban, hogy mindenkine...

Ki hisz abban, hogy mindenkinek meg van irva a sorsa? Pl:gondolok arra, hogy megálmodjuk mi fog velünk történi, vagy valakivel stb? Akkor ezek miért vannak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 14. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Én nem hiszek benne.Én abbak hiszek hogy a sorsomat saját magam alakítom.pl.: én döntöm el hogy töbet tanulok hogy kitűnő legyek az egész suliban vagy inkább nem tanulok és megbukok.Ezt is én döntöm el és nem a sors írja meg hogy pl.: 1 év mulva megbukok.Meg nagyon jól tudok lovagolni és versenyezni szeretnék na ez is az én döntésem hogy keményen készülök hogy letegyem a rajtengedélyt sikeresen vagy inkább nem.
2008. dec. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

A sors csak egy utat mutat, alakítanod neked kell!

Én hiszek benne

2008. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Én is hiszek a sorsban és abban, hogy alakítom a sajátomat. És hiszek abban, hogy minden okkal történik, mindenből tanulni kell, minden ember, akikkel találkozom, szerepe van az életemben. Sokszor volt olyan, hogy találkoztam valakivel, aztán eltűnt az életemből, ám utólag megtaláltam a miértet. Érdekes ez.
2008. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát ez a "megvan írva a sorsunk" arra vall,hogy hiszel Istenben(Vagy legalábbis abban,hogy van valaki,aki megírta a sorsot)Mégpedig ha már itt tartunk,akkor a Biblia írása szerint:Az emberek szabad akaratot kapnak.Szóval a Biblia szerint nincs megírva.

Amúgy én nem hiszek ebben,mert a sorsunkat mi alakítjuk.Ha én kiállok most egy kamion elé,azt szabad akaratból teszem,nem a sors "mondta"...

2008. dec. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válasz irónak üzenem:Lehet de én ugy értetem ,hogy ha telejesitetted az iteni céljaidat ami mindenkinek megvan irval ,addig nem fog meghallni amig ezeket nem teljesiti!Ez hogy kiállsz a kamion ,mert megakarsz halni pl.Ez csak akkor fog sikertülni ha amugy is megkellene halnod ,mert teljesitetted a földi életen a céljaidat amiket kellene!
2008. dec. 14. 18:55
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Akkor kérdezem én,hogy az,aki szegény a születése után teszemazt 5perccel meghal,azért halt meg mert teljesítette a küldetését?Uggyanmár.

2008. dec. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Biztos nem azért hal meg..
2008. dec. 15. 06:01
 8/16 A kérdező kommentje:
De ha egykicsit belegondolosz ,rájösz mire gondoltam
2008. dec. 15. 06:02
 9/16 Srapnel ***** válasza:
95%

Ha részben tudományos, realista értékű választ szeretnél kapni, akkor:


1. A természettudományok nem ismerik az előre megírott történéseket. Többek között időparadoxont okozna.

2. Az, hogy dolgokat megálmodsz, nincs bizonyítva. Ezek csak hiedelmek, amik helytelen következtetésekből adódnak.

(Pl. ha egy repülőszerencsétlenség előtt valaki repülőszerencsétlenséget álmodik, az lehet véletlen egybeesés is - olyanannyira, hogy ha számba vesszük, mennyi repülőszerencsétlenség volt már, amit senki nem jósolt meg (ezért ezt valahogy kihagyjuk az elemzésből), meg azt, hogy mennyien félnek konkrétan a repüléstől, vagy attól, hogy valamelyik szerette pont áldozatul esik és e félelmét meg is álmodja, akkor nem valószínűtlen.)

3. Amiért mégis van valami sors-érzése az embereknek, az amiatt is van, hogy az emberek többsége azt hiszi, hogy teljesen ura az életének és a döntéseinek, de a pszichológia már több évtizede (Eric Berne: Emberi játszmák, 1964) ismeri a tudatalattinak a hatalmát a döntéseinkben. Van valami bennünk megírt "sorskönyv", ami tudat alatt arra ösztökél minket, hogy bizonyos döntésfajtákat hajlamosabbak vagyunk meghozni, mint másokat.

4. A külső környezet korlátai is megszabják, mikor mi történhet veled.

5. Végül a valószínűségszámítás-statisztika is nagyban befolyásolja az ember életét.


A fentiek mellé jön a szabad akaratnak nevezett fél-illúzió, együtt teszik ki az ember életútját, vagy a "sors" szerű fogalmat.

2008. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ehhez csak annyit fűznék hozzá hogy van sors,van ami eleve adott van amin alakitani tudsz!Többször próbáltam öngyilkos lenni,annyi gyógyszert bevettem aminek a negyedétől más meghalt volna én meg aludtam egy jót és semmi bajom nem lett!És nem gyenge gyógyszereket vettem be!Ez a sors!Amin nem lehet változtatni!
2008. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!