Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki hisz abban, hogy mindenkine...

Ki hisz abban, hogy mindenkinek meg van irva a sorsa? Pl:gondolok arra, hogy megálmodjuk mi fog velünk történi, vagy valakivel stb? Akkor ezek miért vannak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 14. 10:46
1 2
 11/16 Srapnel ***** válasza:

Nem, ez nem sors, hanem rezisztencia és szívósság.

Van, amin nem tudsz változtatni, mint pl. hogy víz 100 fokon forr és hogy holnap is feljön a Nap, meg vannak dolgok, amin tudsz, de az is csak részben szabad akarat. De megírva semmi nincs előre, nem tudom, miért kellene annak úgy lennie. Vannak bizonyos lehetőségek, amelyek valószínűségi aránya már "bele van kódolva" a jelen helyzetbe, mint pl. hogy a 6-os dobókockával nem fogsz 7-et dobni és hogy egyenlő eséllyel dobod a számokat, de hogy végül melyiket fogod, azt most nem tudod. De hogy meg van írva? Hol a bizonyíték? Hová van megírva? Meg ha ez így van, akkor a szabad akarat nem létezik. (ld. időparadoxon)

2008. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam ,hogy nem létezik szabad akarat!Hanem vannak bizonyos dolgok pl:neked férjhez kell menned ,lekell érettségizened stb.....Amig ezeket nem valósitod meg nem fogsz meghalni!Ez lehet hülyén hangzik de szerintem vannak benne igazság!
2008. dec. 18. 11:53
 13/16 anonim ***** válasza:
64%
Én akkor mégegyszer megkérdezem.Azoknak akik újszülöttként meghalnak,azoknak az a sorsuk,hogy 2percet éljenek?Ennyi jár nekik?Már teljesítették is amit teljesíteni kell?
2008. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A sors akarátába lehet hinni és nem hinni... Létezik... Lehet hogy te irányítod de a sors dobja fel a választási lehetőségeket. Te döntesz jól vagy rosszul. Ha rosszul döntesz az azért volt hogy legközelebb ne csináld megint meg ugyan azt a hülyeséget.

Ez nem horoszkóp, ez nem varázslat, ez csak egy olyan dolog amit el "kell" hinni hogy létezik! :)

2009. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
az öngyilkos jelöltnek üzenem h akkor ugorjon ki a 10 emeletről hátha vissza pattan XD A másik meg h nem mindenki szervezete u az de a biblia szerint isten megengedi az öngyilkosságot de nem támasztja fel őket argameddon után tehát mindenki szabad akarattal rendelkezik!
2012. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
ja és enyni erővel robotok is lehetnénk ha meg lenne adva h megszületünk és már előrre meg van irva mit csinálunk semmi logoka nincs bebbe tiszta hülyeség persze isten majd az egyiknek ilyen a másiknak meg olyan életet ad persze hogyne akk isten irta meg az ember sorsába mondjuk h meg fog ölni 20 embert mer sorozatgyilkos lessz XD hahah ez nagyon vicces persze okosak vagytok! űljetek le egyes XD
2012. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!