Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet, hogy hamarosan ki kell...

Lehet, hogy hamarosan ki kell töltenem a hivatalos IQ tesztet, de stresszel, ha valamit időre kell megcsinálnom, és tétje van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Otthon megcsináltam egy próbát, de jól sikerült, de az nem időre ment, és lassan csináltam meg

Amikor dolgozatot kellett írnom, mindig összeizzadtam a lapot.

Pszichológus mindenképp kell, tudom. Ti mit csináltok, hogy higgadtak maradjatok, és mindig időre végezzetek egy fontos feladattal. ( Ha még csak napokban gondolkodunk, az oké, de a hivatalos IG teszten csak fél órát adnak 70 feladatra! Tehát nagyon rövid az idő intervallum, és stopperrel mérik.😶)



2021. dec. 22. 01:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kedves Hetes! Szerintem Te most a lényegre tapintottál.
2021. dec. 24. 01:45
 12/16 BringaManó ***** válasza:

#10: lehet, hogy gondot okoz, nem kétlem, ez esetben nekik másfajta tesztet kell alkalmazniuk, ami több időt ad, vagy egyáltalán nincs időkorlát.

(vagy lehet ugyanez a teszt, csak barátságosabb, stoppermentesebb körülmények között :-).

az semmiképpen sem jó megoldás, ha egy standardizált teszten ilyen lényeges ponton módosítanak, mert akkor onnantól az nem ad értelmes eredményt, legfeljebb egy szám helyett azt lehet mondani a végén, hogy "ügyes vagy"... ha neked (és a tesztet felvevőnek) ez is elég – pl. állásinterjún lehet, hogy elég –, akkor oké, adjanak még időt.

de ha olyan helyen írod, ahol az a cél, hogy a végén elvégezhető legyen a hivatalos értékelés a beadott munkád alapján, akkor nyilván nem fognak kavarni a lényeges feltételek módosításával, mert az onnantól nem ugyanaz a teszt, és így nem felelne meg a szakmai követelményeknek, ha ki lenne értékelve, és "rányomná a pecsétet".

2021. dec. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem állás, és szakmai felkészültség végett kell kitöltenem egyébként, hanem az Autizmus Központ fejlesztési programja miatt.
2021. dec. 25. 13:41
 14/16 BringaManó ***** válasza:

Ahá! Értem, köszönöm. Hát én azt gyanítom (bár konkrét ismeretim nincsenek), hogy ott pszichológusok kezében van a dolog, és valódi, "hivatalos" eredményt szeretnének látni a végén, így – gondolom – plusz időt nem adnak, max "barátságosabb" körülményeket, ahogy fentebb is írtam (pl. egyéni kitöltést, számodra szimpatikusabb helyet, ilyesmit).


Esetleg majd írd meg, hogy mi lett a sztori vége, hátha másokat is érdekel (engem igen :-).

És sok sikert kívánok hozzá! :-)

2021. dec. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ne mondja nekem senki, hogy az az egyén, aki egy átlagos osztályteremben a stressz miatt az általános iskolai fizika feladatokat sem tudja megoldani, de (számára) nyugodt körülmények között még az egyetemi szintű fizikából is van amit megért, annak alacsonyabb IQ szintje…

Mert igen, ilyen gyerekkel már találkoztam gyermekpszichiátrián és extrém stressz miatt volt ott.

Minden reggel hányt pl. amikor be kellett mennie iskolába. És az órákon alul teljesített…

De aztán meg szakember mondta, hogy kiderült hogy nagyon magas az IQ-ja.

2021. dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek! Mindenképpen megírom majd, mi lett.

Hát, ha némileg nyugodtabb körülményeket tudnak biztosítani, az is valamennyire segíthet talán.

2022. jan. 1. 02:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!