Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Előbb érdemes megtanulni...

Előbb érdemes megtanulni rendes gitáron játszani, vagy egyből lehet basszus gitáron tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni gitározni és érdekel hogy esetleg melyik nehezebb vagy esetleg tanár nélkül is meg tudom-e tanulni otthon? Köszönöm előre a válaszokat! :)

2021. dec. 28. 01:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%
#10. Azt írtam, hogy sokkal jobban fogja érteni. Látom a növendékeimen, hogy így van, de biztos másnak más tapasztalata van. Mivel a kérdező autodidaktaként állna neki, sztem jobban jár a gitárral, mert nagyobb rálátást szerez, a megismert harmóniákat jobban ki tudja majd fejezni stb. Még három tábortűzi dalból is.
2021. dec. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#10: Ha tanítasz, talán megvan, hogy manapság minden gyorsabb. A tanítvány azonnal szeretne játszani, sikerélményt szerezni. Nincs is ezzel baj. Viszont az a tudás, amit egy harmóniatáblázatból megszerez és alkalmazni is tud az nem igazi. Csak egy gép lesz, ami(aki?) a szöveg felett lévó szimbólumot megszólaltatja. Az igazi tudás az lenne, ha annak a szimbólumnak tudná a helyét a hangnemben, funkcióját a dalban, önmaga felépítését. És remélem a kérdező is olvassa. Nyugodtan lehet basszusgitárral kezdeni, főleg, ha van egy értelmes tanár, aki segít. Illetve, ha biztos vagy benne, hogy nem frontarc gitáros akarsz lenni, hanem basszusgitáros-amúgy főhősség így sem kizárt, példa Demjén (Rózsi)Ferenc!
2022. jan. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Waff ***** válasza:
100%
Szerintem a kezdők nagy része úgy kezdi, hogy párosítja az akkord jelölést a kézformával, és miután begyakorolta, simán lefogja, pengetgeti, esetleg énekel rá. Ettől nem lesz senki "gép", sem gépies. Majd idővel kialakul, rájön akár magatól, akár utánajár, akár a tanára rávezeti a mögötte rejlő elméletre, hogy mit és miért játszik. Szerintem felesleges es a kedvet is nagyon könnyen elveheti rögtön a száraz elmélettel kezdeni. Sőt...ha megy már a gyakorlati rész, egy idő után könnyebben összeáll a fejbeb az elmélet-mozaik.
2022. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.
2022. jan. 2. 20:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!