Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit segítenek a Facebookme...

Mennyit segítenek a Facebookmegosztások egy bajban lévõ ember vagy állat megsegítésére való felhívásokban?

Figyelt kérdés
Amikor azt kérik például a Facebookon egy beteg gyerek vagy mentésre váró kutya -macska érdekében,hogy "osszátok ezerrel".

2021. dec. 31. 02:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor esetleg, ha egészen konkrét leírás van.

Sajnos az ilyenek 95%-a hoax. Egyébként sok naiv ember van, aki a legnagyobb baromságot is képes osztani ezerrel, jóindulatból.

Én óvatos vagyok már, és rákeresek az esetre.

Találtam nagyon megható történetet. Kép is volt hozzá, hogy az az ő fiacskája, és életmentő műtétre van szükség, és pénz meg vér kell, és osszuk, hogy meg lehessen menteni.

Nem tudom, mennyien küldtek pénzt, de több ezres megosztás volt már akkor, amikor találtam. Néhány órás volt csak.

A fotót ráhúztam a Google képkeresőre. Meg is találtam az eredetit.

6 éves kép volt egy mexikói gyerekről, aki pár nappal később már meg is halt.

Nagyon sok ilyen kamu van.

Találkoztam persze eredményes akcióval is. De kevés ilyen van.

2021. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A megosztás önmagában semennyit sem, hiába írják alá, hogy minden megosztás után 100 forintot utal Zuckerberg.

Kb. Olyan, mintha nem osztod meg, szívtelen vagy, vagy írd alá, hogy ámen, mert különben hét év balszerencse vár rád.

Kifejezetten adománygyűjtő csoportban is volt már probléma, ami elment a rendőrségi feljelentésig, hogy a csoportból lopott képeket saját gyerekként alátámasztva a sztorit, próbáltak adományokat kérni, vagy a hivatalos logóval ellátott felhívást osztották, csak átírták az alapítvány számla számát másikra (vélhetően saját számlaszámra).

2022. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Soha nem küldenék az ilyeneknek egy fillért sem.

Munkaerő hiány van, a gyerekeseket az állam millióféleképpen segíti.

2022. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!