Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a jó igazából az életünk...

Mi a jó igazából az életünk megélésében?

Figyelt kérdés
Egyszerűen megfogalmazva érdekelne, hogy az életünk lezajlásának a belülről történő megtapasztalásában mi a jó? (Ha egyáltalán jónak kéne lennie) Kívűlről nézve még szórakoztathatna is, ahogy vesződik az ember az ismeretlenben egy életen át, de belülről félelem és öröm között hánykolódunk. Tényleg kell ez nekünk?

2022. jan. 10. 19:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Most ezzel nem egy depis hangulatot akartam előidézni, hanem csak hogy vizsgáljuk meg kívúlről egyszer az életünket kívűlről.. ..hogy azután fejest ugorhassunk az élet habjába :D
2022. jan. 10. 19:29
 2/12 anonim ***** válasza:
Az életben sok jó dolog van. Szerintem az első az egészség, a második a sok pénz, hogy bármit megtehess, amit csak szeretnél.
2022. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az egészség lutri, a gazdagság igazán ritka. Mit tegyen akinek egyik sem adat meg?
2022. jan. 10. 20:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Mást nem tud tenni, mint a családja, barátai szeretetéből merít erőt a reményhez, hogy hátha egyszercsak meggyógyul.
2022. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Különben szerintem, aki nem egészséges, annak nem sok jó van az életében. Ha van is, az mind keserűen jó csak.
2022. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sör + netflix. Kell ennél több?
2022. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenkinek sok jó dolog történhet az életében, és ez nem függ semmitől, ez benne szép. :)


Szerintem minden ember egyformán megél jó és rosszabb tapasztalatokat, függetlenül akármitől.

Ezekben minden ember osztozik úgymond.


El tudunk-e vonatkoztatni attól amiben élünk? Képes erre az ember?


Szerintem igen.


Szerintem tekinthetünk az életünkre többféleképpen is. Például lehetünk egy gömb alakú élettér szereplői, akik a gömbfelületen néznek ki értetlenül a fejükből, bár néha eljátszák hogy értenek valamit, az ismeretlen felé tartanak szakadatlan.

A teljes ismeretlenség áll minden földi létező előtt (hiába próbál az egyén előrelátó lenni), csak az ismeretlen ismert. A változékonyság nem ijesztő, nem is veszi senki zokon, azért külön nem panaszkodik, lehet hogy azért panaszkodna inkább ha az nem lenne. Hánykolódik az ember mint a hajótörött, tudja hogy mit keres, de nem tudja merre induljon.

2022. jan. 10. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg függ. Vegyünk egy példát: hajléktalanként milyen igazán jó dolog történhet egy ember életében? Kap néha ingyen kaját, vagy egy sajnálattal teli mosolyt? Ne viccelj!

Klassz lehet így hipnotizálva lenni, hogy mindegy mi van a tárgyi világban, ha boncolnak is, jól vagy, de ez nem így van. Az ismeretlen pedig nem ismert, max. csak biztos. A változékonyság pedig ijesztő, és bizony többen zokon veszik.

2022. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A gond csak ott kezdődik amikor elkezdünk összehasonlítgatni, pl. megpróbáljuk kitalálni hogy érezheti magát a másik(akár egy hajléktalan), és ehhez viszonyítjuk a magunk helyzetét, ami adott esetben jól is elsülhet, és általában jól is sül el amennyiben úgy rendezzük a gondolatot hogy az alapján egy nyertes pozícióból jövünk ki.


Érdekesnek találom hogy felvetetted magadtól a hipnotizáltságot, mit gondolsz mi pontosan a hipnotizált állapot ismérve? Miről észrevehető?


Egyetlenegy dolog biztos, a létezés.. mást még nem tapasztaltunk. A tapasztalat magában foglalja a létezést. De a két dolog különválasztható egymástól? Létezéstudat és tapasztalat..ez a kérdés..ha érted mire gondolok..

2022. jan. 11. 00:01
 10/12 A kérdező kommentje:

"Klassz lehet így hipnotizálva lenni, hogy mindegy mi van"


Ez a hipnotizált állapot lehet hogy tetszene neked.

2022. jan. 11. 00:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!