Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a jó igazából az életünk...

Mi a jó igazából az életünk megélésében?

Figyelt kérdés
Egyszerűen megfogalmazva érdekelne, hogy az életünk lezajlásának a belülről történő megtapasztalásában mi a jó? (Ha egyáltalán jónak kéne lennie) Kívűlről nézve még szórakoztathatna is, ahogy vesződik az ember az ismeretlenben egy életen át, de belülről félelem és öröm között hánykolódunk. Tényleg kell ez nekünk?

2022. jan. 10. 19:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Vannak, akiknek magában a létezés öröm. Lehet, hogy kolostorban élnek, meditálnak, minimál szükségleteik vannak, pl. koldulnak kajára...

Szerintem az egyéni pszichés beállítódástól függ, kinek mi a jó az életében. Jó lehet így elfogadni magában a létezést, hogy semmire sincs szükségem ahhoz, hogy jónak érezzem az életet. Nekem ez nem megy. Létezés-tapasztalás összetartozik, és az ismeretlen deeee: biztos. A változás örök, és szerintem az a legéletképesebb, aki ezzel lazán együtt tud változni.

2022. jan. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#3


Hát... nem mondanám, hogy annyira lutri az egészség. Nyilván mindenkinek mást rak a puttonyába a természet, DE ezen lehet javítani azzal, hogy nem iszol, nem dohányzol, egészségesen élsz. Egy rakás ember önszántából rombolja le magát, aztán meg a kórházban hisztizik, hogy csináljanak vele valamit, mert rájön, hogy élni akar. Aztán túl késő, mert a máj kuka, a tüdő kuka, a szív kuka.

2022. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!