Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen Debreceni Egyetem...

Milyen Debreceni Egyetem Műszaki menedzser szak?

Figyelt kérdés
Plusz arra lennék kíváncsi, hogy a műszaki menedzder szakon alapvetően milyen nagy fizika tudást igényel, mivel hogy a műszaki karon van? Vagy inkább matekos tárgyak vannak?

2022. jan. 13. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha még aktuális akkor:


(1-2 éves infók)



Maga a képzés változó minőségű, vannak nagyon jó és hát sajnos elég rossz tanárok is.


Kissé lenézettnek titulálnám a karon is meg amúgy is mert nem tudják az emberek hova tenni. Biztosíthatlak van benne jövő, csak nem feltétlenül úgy ahogy itt le van oktatva (bár ez elvileg javul!)

Ha tanulsz mellé sokat a szakirányodnak megfelelően akkor nagyon jól lehet vele karrierezni.


Kérdésedre a válasz: Fizika 1 van csak rá épül mechanika. Ezek ilyen közepesen gázak, attól függ mennyire figyelsz és milyenek az alapjaid.


A matek az szintén ilyen, de én nehezebbre tenném.


Ezen a 2 tárgyon buknak az emberek álltalában :D Én is buktam itt :D Utána jöttem rá, hogy kell ezt tolni.


Van még pár számolós tárgy ami meg tudja lepni azt aki nem készül, de maga számolós rész jóval kevesebb mint mérnöki szakon, viszont itt van közgazd ami amúgy nem ilyen vicc kategória mint sokan gondolják..pl a számvitel az odavág...


konzisztens munkával, elhatározással szerintem könnyen elvégezhető, jó kiálással, prezentáló és beszédkészséggel párosított szaktudással (ami olvasás+szorgalom+munka) pedig jó karrier.


Laborgyakokkal gondok lehetnek, de most fog majd javulni ebben is a helyzet.


Aki mást mond nem látja át teljesen a képet és vagy beszűkült a gondolkodása.


Minden annyit ér amennyit kihozol belőle.


Szerintem jó választás a DE összességében, de azért az önállóságra is megtanít.

Figyelni kell a jó tanárokra. 4-5 ilyen tanár tudására alapozod később a karriert és merni kell kérdezni. Fel se keltem volna ha nincsenek ott.


Ha valaki ide jár/járt és ezt olvassa tudjátok kikről van szó :D

2022. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!