Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogszerűen járt e el a 9....

Lilu8989 kérdése:

Jogszerűen járt e el a 9. kerületi közterület fentartó, azzal, hogy elszállították a parkolóból a félig összetört autót, úgy hogy nem volt rajta rend. Szám. T, csak az üvegen, és nem küldtek ki értesítést? ,

Figyelt kérdés
vagyis semmilyen értesítést nem kaptam,még arra se hogy szétszedték.ez nem lett volna jogukban,mindenféleképpen kellett volna küldeniük egy értesítést.de semmit sem küldtek.a közterületesekkel beszéltem ők mondták el.
2010. szept. 9. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Jogszerű volt,mert közterületen nem állhat forgalomban kivont autó..(tudom mert a mi autónkat is elszállították,mert nem volt rajta rendszám)Nekem is csak annyi értesítés volt,hogy a szélvédőre raktak egy cetlit amiben először figyelmeztettek,mivel nem reagáltam,elvitték..Megjegyzem,hogy a cetli már elvolt ázva,és csoda,hogy az ablaktörlő még tartotta..Valószínű,hogy te is ilyen értesítés kaptál,de vagy valaki elvette,vagy az időjárás tüntette el...

De amikor én panaszt tettem nekem arra hivatkoztak,hogy benne van a szabályzatban,hogy közterületen tilos tárolni nem használatban lévő gépjárművet..meg mielőtt szállítanák leellenőrzik,hogy fizetve van-e a súlyadó,és a biztosítás..Ha igen ,nem szállítanak..(ezek szerint neked sem volt fizetve)

2010. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
semmit nem kaptunk,se cetli,amugy se tudták hova rakni,és van rajta biztosítás a kocsin.minden volt rajta,csak mivel a rendszámot ellopták rola,ezért nem tudtuk elszállítani.ennyi.ma tudtuk meg.hülye jogszabályok.amugy addig nem tudtuk volna elszállítani míg nem kapjuk vissza a rendszámot,vagyis míg elő nem kerül.
2010. szept. 9. 11:39
 3/5 A kérdező kommentje:
jah és nem volt a forgalomból kivonva a kocsi,és minden fizetési kötelezetség megvolt rajta.lehet volt rajta cédula,de akkor is szólniuk kellett volna hogy ide és oda viszik,és szétszedik.
2010. szept. 9. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Az igazság az,hogy mivel nem volt rajta rendszám,így a hatóság "kivont forgalomban lévő autónak" nézte.Ezért is vitték el.Ha ellopták a rendszámot azt rögtön jelenteni kellett volna a rendőrségen,és kaptatok volna ideiglenes rendszámot addig..(én kaptam)Az,hogy egy papírra felírtátok az nem hivatalos,és avval nem is foglalkoznak..Így érthető,hogy elvitték..
2010. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
elfelejtettem mondani,hogy a rendszám ellopást be jelentettük a rendőrségen,ők nem adják ki addig míg ki nem derül ki lopta el.
2010. szept. 9. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!