Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Spanyolországi lakás vásárlás...

Kálvin Tamás kérdése:

Spanyolországi lakás vásárlás és állampolgárság hogy müködik?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, mi történne ha 100 ezer-euroért vennék egy lakást Spanyolba? Mármint kifejtem:Ha én magyarként ki költözök, akkor ugye nekem csak a magyar lesz az állampolgárságom, de azt nem értem, hogy spanyol állampolgárság nélkül, meddig lehet kint lakni, vagy ez most hogy megy? A másik kérdésem, ha én és barátnőm ki költözünk, és ugye (nincs állampolgárságunk csak magyar) és kint élünk tegyük fel egy évet és születtik egy baba, akkor nála, hogy fog alakulni az állampolgárság kérdése? Na ez homályos..

#baba #lakásvásárlás #spanyol állampolgárság
2022. jan. 20. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha születik egy gyerek, attól ő meg magyar állampolgár lesz. A születési helynek semmi köze az állampolgársághoz.


Abban az esetben lesz kettős állampolgár a gyerek, ha a házastárs (nem élettárs) spanyol állampolgár.


Illetve attól mert veszel egy házat Spanyolországban, még nem leszel állampolgár.


De nem értem, spanyol oldalakon le van írva minden, miért nem olvasod el a vonatkozó jogszabályokat?

2022. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
EU tagallam, siman kikoltozhetsz es vallalhatsz munkat. Az EUban elo magyarok tobbsege soha nem szerzi meg az allampolgarsagot az adott orszagban.
2022. jan. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem de az iskolába járása hogy lehetne majd ha egyszer születik egy gyerek? Sőt az óvoda is? Oké állampolgár nem lesz csak magyar de ha kint akarok élni és ott akarom hogy felnőjön majd a gyerekem akkor ezeket hogy lehet majd elintézni?.
2022. jan. 29. 23:25
 4/4 anonim válasza:
Maj a Tiborczka memonggya!
2023. febr. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!