Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon miért csinálom ezt,...

Vajon miért csinálom ezt, miért hazudok?

Figyelt kérdés

Nem konkrét megfejtést, kioktatást vagy relativizálást szeretnék kapni a kérdésemre, csak egy választ, egyszerű elképzelést, hogy szerintetek mindez miért lehet.


Sokszor azon kapom magam, hogy bizonyos dolgokat illetően hazudok. Majdhogynem reflexszerűen füllentek egy-két apróságban, és ez már olyannyira a "részemmé" vált, mintha kettő életem lenne.

Egy, ami az kizárólag az igazságon, valódi tényeken alapul, ahol őszinte vagyok minden körülmények között.

És van egy másik, ami csak egyöntetűen hazugságokra épül. Nem magamnak teremtem meg azokat a helyzeteket, ahol szükségnek érzem a hazugságot, hanem természetesen jön, hogy "hazudnom kell, mert elengedhetetlen ebben a helyzetben ahhoz, hogy ..."

Még mielőtt akárki leírná, nem gondolom magam sem szociopatának, sem pszichopatának. Mindig lelkiismeret-fordulásom van a tetteim miatt, de mintha mégsem az én reszortomba tartozna, nem tudom kontrollálni, hogy ne állítsak olykor, az idézőjeles "másik életemben" valótlant. Tényleg borzasztó sokszor érzem magam rosszul, hiszen tudom, hogy nem szép becsapni, félrevezetni az embereket, de képtelen vagyok gátat szabni ennek a tulajdonságomnak.


(Szakszerű segítséget, pszichoterápiát vettem már igénybe az étkezési zavarom miatt (anorexia nervosa), nem tudom, hogy ezzel is érdemes lenne-e kezdeni valamit, lehetséges-e egyáltalán kezelni, mert minden hazugságom után szörnyen érzem magamat)



2022. jan. 24. 17:43
 1/2 icerocket válasza:
És még rosszabb lesz, főleg, hogy a környezeted érzi, bármennyire is hihető a hazugság. észre sem veszed, de sok következetlenség van az állításaidban. pl. ugyanarról a dologról mást állítasz kis idő elteltével. Az én környezetemben is volt több beteges hazudozó, rövid ismeretség után könnyen felismerhetők a jelek. Valahogy kényszert éreznek, hogy állítsanak valamit, bármit. Leginkább magukról. Vannak beakadt témáik Az egyiknek egy drága autó, amit valamiért senki sem láthat, a másik gazdagnak hazudta magát, bármit mondtam, abból neki a legdrágább volt, és volt egy, ő valahogy más volt, ha érezte a bizalmat vagy megértést a részemről, olyankor nem hazudott, egyébként szinte bármiről bármit tudott hazudni. Ő a munkatársam volt, érdekesnek találtam és "foglalkozni" kezdem vele. Ha úgy éreztem hogy igazat mondott, olyankor figyeltem rá, ha hazudott, akkor meg nem. és úgy érzem elkezdett fejlődi. Azóta elköltözött, nem tudom mi van vele. Kicsit utána is néztem a dolognak, ez nem jellemhiba, ez egy kényszer. A lényeg, hogy fordulj szakemberhez, mert észre sem veszed, de egy bélyeg lesz rajtad, amit senki sem mond a szemedbe, hogy egy beteges hazudozó vagy.
2022. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Esetleg nem lehet benned valamilyenféle megfelelési kényszer?


Megfigyelted már, hogy milyen témákhoz kapcsolódóan érzed ezt a "kényszert"?

2022. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!