Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon banális kérdésem van....

KoLaMan kérdése:

Nagyon banális kérdésem van. Nyugdíjas vagyok, és ezt egy darab ócska, gyűrődésre hajlamos papírfecnivel tudom csak igazolni. Nincs lehetőség valahogyan plasztik kártyát igényelni? (Próbáltam hivatalos úton rákérdezni - nem is válaszoltak.)

Figyelt kérdés

2022. jan. 25. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs plasztik kártya. Az a zöld betűs "IGAZOLÁS A NYUGDÍJFOLYÓSÍTÓ IGAZGATÓSÁG ÁLTAL FOLYÓSÍTOTT ELLÁTÁS TÖRZSSZÁMÁRÓL" van.

Én egy 15 cm x 11,5 cm-es átlátszó, elég erős falú tokban tartom.

Itthon, a nyugdíjas irataim dossziéjában van, ott biztosan nem gyűrődik.

Gondolom, azért nem kisebb méretű kemény kártyaformátumú, mert alapvetően Nyugdíjfolyósítóval kapcsolatos ügyintézéshez kell a törzsszámot bemondani, beírni. 11 év alatt egyszer mutattam meg egy boltban, háztartási gép árkedvezményhez kellett. Nem tudok ilyenről, de lehet, hogy van akinek többször, akár rendszeresen is szüksége van arra, hogy bemutassa; ilyen műanyag tokban még egy kisméretű táskában sem sérül. A nagy többségnél nincs ilyen igénybevétel, sőt, sokaknál egyszer sincs szükség arra, hogy akár előkeresse, mert kell a szám róla.

2022. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak papíron van, viszont ha sérült, kérhetsz másikat, nem kell érte fizetni.
2022. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!