Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Emelt történelem érettségi?

Emelt történelem érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 10.es, és eldöntöttem, hogy a történelem lenne az egyik tantárgy amiből emeltezni szeretnék. Igaz, van még addig két évem, viszont úgy érzem, hogy amit az iskolában tanultunk eddig az nagyon kevés. Szeretnék minél jobban felkészülni rá. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék erre tanulni itthonról egyedül? Milyen könyveket vagy oldalakat használjak hozzá? Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 30. 14:58
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia

Ezeket a könyveket mindenképp ajánlom, én január óta folyamatosan megyek át a témakörökön, aláhúzom, kiemelem a lényeget, utána annyit lehet csinálni, hogy elkezded folyamatosan olvasni, mint egy regényt, hogy minél jobban megmaradjanak a folyamatok +tesztfeladatok, esszék megoldása

A feladattípusok emelten sem változnak csak ott a rövid és hosszú esszék mellett van komplex is (összehasonlító és korszakokon átívelő) de ezeket is be lehet gyakorolni, persze rohadt nehéz mindennel egyformán foglalkozni ezt elismerem és tapasztalom, de ha terveid vannak a törivel, akkor meg fogod tudni csinálni.

Ha kell valami segítség vagy nem értesz valamit nyugodtan keress és megbeszélhetjük.

A 11-12-es anyag is az általános iskolai tematikára épül, ott egyedül a nemzetállamok és a hidegháború volt nekem olyan, amivel korábban nem foglalkoztam, de ezt úgyis látod majd, hogy mi megy jobban vagy kevésbé :)


[link]


[link]

2022. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Azok a könyvek, amiket #1 írt szerintem is jók. Én is a témavázlatos könyvből készültem tavaly és rengeteget segített. Bár itt-ott még ki lehet egészíteni plusz anyaggal.

Illetve nekem még ez van meg, mindig az aktuálisat érdemes megvenni

[link]

Nagyon-nagyon ajánlom az előző évi feladatsorok kitöltését, mert itt is típusfeladatok vannak, a forrásszövegek és képek ismétlődnek. Sokszor ugyanaz a forrás, mint ami az órai tankönyvben is bent van (érdemes azokat mindig elolvasni, térképeket és ábrákat jól megnézni!!!). Esszéket, ha nem is írod meg mind, de olvasd át jól a megoldókulcsokat, mit és hogyan pontoznak.

Youtube-on a pandémia óta rengeteg videó van fent, ahol tanárok mondják el a tananyagot, emelt szintű is, nekem sokat segített, amikor már untam olvasni a tételeket.

[link]

2022. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én egy kicsit az első részes tesztfeladatokat nehezebbnek találom, mint az esszéket, bár nem minden esetben...

A barna könyv tényleg elég infót tartalmaz az írásbeli esszékhez is?

2022. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne!
2022. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

#2 vagyok

Nekem a tesztfeladatok könnyebbek voltak, ugye ott is van legtöbbször valamilyen forrás, és úgy tapasztaltam, hogy kb 80%ban ki lehet következtetni a választ abból. Természetesen amikor egy konkrét hely vagy évszám kell, hát azt be kell seggelni, ez van. Nekem az esszéírás mindig nehezebben ment, ezért is írtam, hogy a megoldókulcsok tanulmányozását javaslom.

Ugyebár 3 esszét kell írni, mindegyik másféle. 1848 előtti és utáni időszakos párokban vannak plusz a komplex. Mindig a hosszú esszéhez érdemes igazítani a rövidet, mert az ér több pontot. A rövidnél egy vagy két forrás szokott lenni és nem szokott kérni több pontban dolgokat. A hosszú esszénél meg a komplexnél is szokott olyan pont lenni viszont, amihez nincs forrás. Illetve a forrásoknál sem elég csak azt leírni, amit tartalmaz, hanem további infót is kell írni magadtól. Komplex esszéknél gyakori az ábra, diagram vagy térkép is. Minden infót ki kell szedni a forrásból, csak úgy jár rá max pont. É a plusz infókra is oda kell figyelni, mert a végén csak az önálló ismeretekre is jár 4 pont. Az esszé bevezetésében már érdemes rögtön térben és időben is elhelyezni a történéseket. Ezt csak azért írom le, mert nekem a próbaérettséginél ütköztek ki a hibák az esszéírás tekintetében igazán, és ott már csak kevesebb, mint egy hónapom volt korrigálni, inkább leírom hátha segít :))) Én azt mondom, hogy érdemes azért jól begyakorolni az esszéírást, mert könnyen levonnak innen-onnan egy-egy pontot, aztán nem sikerül, úgy ahogy kellene.

A faktos tanáromnak nagyon jó vázlatai voltak, én azokkal egészítettem ki a barna könyvet és úgy tudtam jól esszét írni (meg persze a tk, de ott sok a rizsa).

2022. febr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!
2022. febr. 5. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!