Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyar postánál hogy működik...

Magyar postánál hogy működik a jegyzőkönyv készítés olyan csomag esetén aminek a csomagolása nagyon sérült?

Figyelt kérdés

A csomag erteke 200.000Ft

Felhívott a postas,szeretnem e hogy házhoz hozza mert latja hogy nagy erteku viszont a csomagolasa nagyon serult,mondta hogy a helyszinen nem tudja a jegyzokonyvet elkesziteni de ha a postan hagyja akkor ott el tudjak,arra a kerdesemre amit itt feltettem nem tudott valaszt adni.


A kerdesem azt lenne hogy mielott kifizetnem meglehet e tekinteni magat a termeket hogy esetleg eltört e vagy barmi es ugy kifizetni ?


Mert annak nemsok ertelmet latom hogy kifizetem,aztan ott felbontom kiderul hogy eltort es a penzem mar odaadtam es egy torott termeket kapok plusz egy jegyzokonyvet


2022. febr. 4. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tekintheted meg, de ha a csomagon külsérelmi nyom van, azt jegyzőkönyvbe kell vetetni, ahogy a postás is mondta. Innentől ha a tartalma is sérült, kártérítésre vagy jogosult a postától. Ha nem volt sérült a csomag (vagy nem vetettél fel jegyzőkönyvet róla), akkor azt fogják mondani, hogy így volt benne, nem náluk sérült meg.
2022. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod

Sajnos igazad volt és a csomagot nem tekinthettem meg fizetes elott

Azok a lehetosegeim voltak amiket leirtal


Bár a csomag kullemre nagyon serult volt vegul jol vegzodott mert a beltartalma hibatlan allapotba volt


(Rettegbe bontottam ki,miutan fizetes utan megnezhettem )

2022. febr. 4. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!