Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az oroszokról van valamilyen...

Az oroszokról van valamilyen sztorid a Kádár-korszakból?

Figyelt kérdés

Rábukkantam erre a videóra:

[link]


Én ekkor még nem éltem de komolyan érdekelne, hogy másoknak milyen történetei, tapasztalatai vannak a ruszkikkal kapcsolatban abból az időből.


Mennyire voltak szabadjára engedve? Szigorúbban bántak velük a magyar katonáknál? Mennyi kontaktot teremthettek a lakossággal?


2022. febr. 9. 01:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokkal szigorúbbak voltak velük. A testi fenyítés is létezett.

Történet?

Csenget egy katona hozzánk, és benzinről hadovál.

Mondja apám, hogy nem tudunk adni neki. Minden eladni akar, nem venni.

A környékünkön, ha baleset volt, tízből legalább hétben ruszki is benne volt. Egyszer látom, helyszínelnek a rendőreink.

Jön egy nagy Csajka. Kipattan belőle egy tiszt.

Kiveszi a rendőr kezéből a krétát. A lábával nagy hevesen törölgeti a jelöléseket, nyomokat és új jeleket rajzolt.

Gondolom azért, hogy a magyar félt hozzák ki hibásnak.

Húsvétkor pénzt lehetett azzal keresni, hogy Neee, ne locsolj meg Krasznaja Moszkvával! Az valami rettentő büdös pacsuli volt.

A ruszki nőket messziről fel lehetett ismerni, a nagyon-nagyon vörös és vastag rúzsról. Meg mintha mindegyik ugyanahhoz a fodrászhoz járt volna.

2022. febr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyerek fejjel egesz nap a 'Licsoban' (Varosliget) logtunk, vagy az 'angol-parkban' vagy az allatkertben bandaztunk-csavarogtunk. Rengeteg orosz turista jart akkoriban arra. Mindig nagyon kedvesek voltak velunk, tetszett nekik, hogy valamilyen szinten tudtak velunk kommunikalni (kotelezo orosz nyelv tanulas) es mindig kaptunk valami kis ajandekot (jelvenyeket, kepeslapokat) amit aztan nagy buszken vittunk be a suliba mutogatni :)


Hirtelen ez ugrott be ...

2022. febr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!