Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kell vámot, adòt fizetnem egy...

Kell vámot, adòt fizetnem egy interneten rendelt termék után amit az USA-bòl rendelek a testvérem nevére Angliába viszont ő onnan továbbküldi nekem postán Magyaroszágra?

Figyelt kérdés
Ő ugye egyszer fizet vámot amikor átveszi a csomagot Angliában. Nekem is kell fizetnem ha elküldi ugyanazt a csaomagot a magyar cìmemre Angliábòl?

#vámfizetés #Külföldi csomag vám
2022. febr. 11. 18:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, gyorsan gépeltem
2022. febr. 11. 18:36
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben az esetben "Ajándék (magánszemélytől magánszemélynek érkezett áru)" lesz a küldemény, ami 45 euró értékig áfamentes (eljárási díj mint vámkezelési díj van), 45-150 euró érték között áfa+eljárási díj van rá, 150 euró érték felett vám+áfa+eljárási díj.


Az eljárási díjat konkrétan "megbízásos postai vámkezelés"nek írják le, ami a díjtáblázat szerint egységesen 4000 forint (ugyanakkor nekem az értelmezése ellentmondásos, hogy a magánszemélyek közöttit nem írja ott le):

[link]

2022. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2022. febr. 12. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!