Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem nagyon szoktam kérdéseket...

Nem nagyon szoktam kérdéseket feltenni, de erre a válaszra nem nagyon találtam megoldást sehol, az újonnan vett ágyam eléggé nyikorog, fakeretes ágy, azt nagyjából tudom hogy hol nyikorog, csak nem tudom hogy mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat, hogy WD40-el fujjuk be azon a részen ahol nyikorog, de máshol pedig azt olvastam hogy fakeretre nem nagyon jó WD40-et fújni, mert csak a port szedi és büdös is lesz. Szerintetek mit tegyek ilyenkor.

2022. febr. 16. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nemrég is volt ilyen kérdés....


Húzd meg a csavarokat! Ez az első lépés.

Otthon összeszerelt (pl. ikeás) ágyról van szó?

2022. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2022. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló kérhetnék még1 tippet? Ugye az ágyam ez az L alakú ágy, ami ilyen összecsukható, mert ugye nem túl nagy a szobám és ez itt jobban elfér. Lenne valami tipped hogyan vegyem ki a matracot?😆 Csak mert simán "kiemelni" nem nagyon lehet, kicsit olyan, mintha hozzá lenne "varrva" a fakerethez, és ugye így nem tudom a csavarokat sem meghúzni mert nem nagyon férek be oda.
2022. febr. 18. 10:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3: ja, bocs, ez nem volt egyértelmű a kérdésedből.

Én a normális, ágykeret + ágyrács + matrac összeállítású franciaágyra gondoltam... pl:

[link]

2022. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4: az én hibám hogy rosszul tettem fel a kérdést,

az ágyam így néz ki [link]

2022. febr. 20. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünt olyan franciaágyunk van, amelynél a rugózást két vékony léc egymás fölött biztosítva. Egyik sincs odacsavarozva. "Bilincsekkel" lehet szaabályozni, hogy keményebben, vagy lágyabban rugózzon.

Két esetrő is tudok (egyik a magunké), hogy ha szappannal (gyertyával) bedörzsölöd az illesszkedő fadarabokat, akkor megszűnik a nyikorgás.

Ha ez kivitelezhetetlen, akkor injekciós tűvel fecskendezz be varrógépolajat (nem büdös) és évekig semmi bajod nem lessz a nyikorgással.

Melegen ajánlom.

2022. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És WD40-et fújhatok az olyan helyekre ahol a falécek össze érnek?
2022. febr. 23. 06:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha büdös, ne fújjad.
2022. márc. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
Fára nem lesz jó, mert beissza és bele is büdösödhet. Kérj meg egy barkácsolósabb emberkét, hogy nézze meg. A csavarok meghúzása biztosan az első kell legyen, mert elég is lehet neki. Filcet meg azért szoktak nyikorgós helyekre tenni, mert a gumilap is tud nyikorogni, a filc az meg nem és szintén vastag és erős hozzá. De ezt látni kellene... Kérj meg valakit. És még egy tipp. Szoktak olyat is, hogy ahol kevés neki az egy csavar, oda tesznek még kettőt, hármat is.
2022. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!