Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Beperelhetem a céget vagy...

Beperelhetem a céget vagy kérhetek toluk elégtételt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár hónapja volt egy autóbalesetem, nem én voltam a hibás, elonyt adtam az adj elonyt táblánál és egy kamion belém jott hátulról. Az autó roncs lett, ennyi volt, viszont ilyenkor mit tudok csinálni? A cég a mai napig nem jelentkezett nekem, szinte semmit nem tudok, nekem meg nincs kocsim, nemtudok munkába járni mert nincs mivel. Van jogom arra hogy beperelhetem oket, vagy legalab annyi hogy ideiglenesen biztosítsanak nekem egy autót, vagy adjanak egy kis pénzt kárpótlásként? Vagy ilyenkor mi az eljárás? Elore is koszonom.

2022. febr. 22. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Tömegközlekedés, másik munkahely?


Jelenleg semmi lehetőség sztem, nem sérültél meg stb. Keress ügyvédet, meg munkát. Ha kapsz is valamit, később. De ne legyenek nagy reményeid.

2022. febr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kamionos céggel neked semmi dolgod. A biztosító fizet.

Gondolom a kárbejelentés megtörtént, kárfelmérő megnézte a roncsot.

2022. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bizonyára voltak kint rendőrök helyszínelni. A kamionopsnak be kellett volna tartani a féktávolságot (ez melletted áll akkor is, ha netán hirtelen fékeztél a lámpa előtt), ill. látnia kellett, hogy rövidesen pirosra vált (neked is és nem hirtelen fékezni).

Elkértétek egymás ifratait? Tudod a sofőr nevét, autó frendszámát, ennek tulajdonosát? Jelentetetd a biztosítódnak? Ők miért nem fizetnek?

Hasonló esete volt egy rokonomnak: jobbra kanyarodott, a mögötte levő belehajtott, totál káros lett az autó. A másik sofőr elismerte a hibáját, fizetett a biztosító. Hogy min lett a másik sofőrrel, milyen büntetést kapott a fre ndőrségtől - nem tudjuk.

A törvény a teb oldaalon van (szerintem).

2022. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mely országban történt ez? Jól gondolom, hogy Románia?

Az ottani dolgokat nem ismerem, de Európa összes országában létezik kötelező felelősségbiztosítás.

Fél év eltelt már. Fél napnak sem kellene. A kárbejelentőt akár a baleset napján is beadhattad volna a kamiont biztosító cégnél, és már rég ki kellett volna fizetniük a károdat.

Magyarországon káron szerzés nincs, kb. annyit fizetnek, amennyit a kocsi a baleset előtt érhetett, illetve a (független) kárbecslő megállapít. A károkozó részéről más kötelezettség nincs, minthogy legyen érvényes kötelezője.

Polgári perben lehetnek további követeléseid. Itt a bizonyítási teher azé, akinek érdekében áll. Azaz a balesettel közvetetten összefüggő károkat követelheted, akár a lelki traumára is kérhetsz pénzt. Ha közvetett anyagi veszteséged keletkezett, annak megtérítését is követelheted.

A bíróság vagy megítéli, vagy nem.

2022. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy az idő ellened dolgozik.

Miért késlekedtél lépni?

2022. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Éppen csak a lényeges dolgokat nem írtad le!

Hol történ az eset - MO vagy külföld?

A kamion adatait meg a tiédet jegyzökönyvezte a rendőrség? (Az alap, hogy ki lehettek hívva, gondolom)

Be lett jelentve a biztosítónál?

Kaptál valami értesítést a kárbejelentésröl?

2022. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Engem bevittek mentovel a korházba, szétrepedt a lábam, azt bevarták plusz kissebb nagyobb utések/hegek. A kamion sofor azt állította oda fentrol hogy nem látott. Nem szemafor volt, nem volt piros. Minden belett azonnal jelentve, ukrán kamion sofor volt, azonnal elvették a jogisítványt, SK-n tortent a baleset. Voltam kihalgatáson is mert behivattak, biztosíttóba belett jelentve majd mikor már tudtam járni mankóval bementem személyesen is. A munkahelyem 40km van tolem, sajnos nem jár busz, nemtudok azzal járni, egyelore bérelt autóval járok, de ez nem megoldás. Nem az én hibámból nincs most autóm.
2022. febr. 22. 15:09
 8/9 anonim ***** válasza:

No és a biztosító mit mondott?

Ha ott is ennyire életképtelen és körülményes vagy mint itt, akkor soha nem is lesz se pénzed, se autód.

Mi lenne ha kicsit összeszednéd magad és elmondanád értelmesen, mi is történt?!

2022. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A biztosító mit mondott?

A többi költségedröl meg hivatalos számlákat kell kérni, és polgári perben kérheted a visszatérítést, mégha erre nem is sok az esély külföldi (ukrán) soför esetén!

2022. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!