Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, ha a szomszéd...

Mit tegyünk, ha a szomszéd albérlő direkt üvölteti az operát és hangosan zongorázik?

Figyelt kérdés

Közel 1 éve költözött ide felsőbb emeletről az anyjától az 1. emeletre egy 30 év alatti zeneszerző az operaénekes barátnőjével.

A legelejétől jeleztük normálisan, hogy áthallatszik a digitális zongorája. Ráadásul a poén, hogy én is zongorázom, de én mindig fülhallgatóval játszom. Ő közölte, nem hajlandó felvenni, mert fáj tőle a füle. Ehelyett én használjak füldugót, ha zavar...

Házibuliztak is, végül egy rendőri kihívás után ezt a szokásukat abbahagyták, bár a rendőrnek szájalni kezdett a srác és nem akarta igazolni magát. Leállt vitatkozni egy hatósági személlyel.

Napközben zongorázgat, a barátnője áriázgat, illetve operát hallgatnak hangosan.

Átkopogásunkra, mivel tudják, hogy áthallatszik és zavaró, a válasz az, hogy rámkapcsolja az operát, elmegy a házból és, már 5 órája üvölt az opera.

főbérlőnek jeleztem ismét a problémát, de azt a választ adta, azon kívül, hogy megkéri tegyen kompromisszumokat és tarsa be a házirendet, többet nem tehet. Mi gyakoroljunk esetleg nyomást rá. Értitek, nem ő, hanem mi... voltak itt már kisebb összetűzések, hogy kopongtunk, válaszul visszakopogtak, átjöttek csöngetgetni de nem nyitottunk ajtót (minket zavarnak, pontoan tudják), de hiába jelezzük, az akarás hiányzik sőt. Direkt be akarnak tenni nekünk a szomszédok, a főnérlő pedig úgy tűnik, bár nincs határozott szerződésük, nem akarja kitenni a szűrüket, pedig találnának bőven más albérlőt.


Kérdésem az felétek, hol a határ? Normális-e ez az állapot? (Nekünk ez a lakásunk, férjem nagyszülei volt még), elköltözni egy albérlő miatt nem akarunk, mer mégis miért mi? Indítsunk eljárást ellenük? Hívogassuk ki a rendőrt?

A főbérlő közölte, ő el fog költözni külföldre, szülei vidéken, nem fognak tudni idemászkálgatni...

A slussz poén, hogy a srác anyja itt a házinéni, aki védi a kicsi fiát nyilván, így a közös képviselő mellette áll.

Mi azt gondoljuk, ezt a főbélrőnek kéne megoldania, nem nekünk.

Mit lehet tenni? Adjatok kérlek épkézláb tanácsot.

Szép szó már régen nem használt. Tisztelt, jóérzés az már régen nincs.


Írom ezt aközben, míg üvölt az ária folyamatosan....



2022. febr. 22. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az átkopogás nem tudom, miért segítene, igen értelmetlen szokás.


Ha zavar a hangerő, kihívod a rendőröket, nappal ugyanúgy tilos zajongani, mint este/éjszaka. Ha utána újra hangosak, akkor újra és újra kihívni őket, a harmadik-negyedik eset után már nem fogják folytatni, mert elég komoly büntetés lehet belőle.

2022. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrséget kihívni, és intézkedés előtt vagy után külön megkérdezni őket, hogy mit tehetsz még és mennyire fér bele az ilyen hívogatás. Ha nem probléma őket felhívni, akkor minden egyes alkalommal ki kell hívni amíg meg nem szűnik a dolog. 1-2 figyelmeztetés után valószínűleg nekik sem lesz más eszközük, csak a büntetés (csendhábordítás).


A másik lehetőség a jegyzőnél való felnyomás és birtokvédelmet kell kérni, szintén őt fogják vegzálni majd büntetni érte. Jó, ha van bármilyen felmutatható nyoma annak, hogy a rendőrség kijárt emiatt.


A többi ötletem pedig már a kibaszás, hiszen a jószomszédi viszonyra már nem kell tekintettel lenni. Pl. 1-1 éjszakát máshol tölteni, de otthon hagyva egész éjszakára valami erős zajkeltő dolgot. Viszont ugye ez oda-vissza játszik, ha rájuk hívtad a rendőrt, ők sem fogják tűrni.

Másik lehetőség egy lakásfelújítás, annak van pozitív hozadéka is, és amikor a szomszédnál csend van vagy késő este, kora reggel, akkor lehet egy kicsit fúrogatni néhány héten keresztül.

2022. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az elmennek otthonról, de zajt hagynak nem jó ötlet, mert a ház többi lakóját ez éppen úgy zavarja és öket éppen úgy megbüntetik, nem érdekes, hogy csak viszonozták!
2022. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Viszont ugyanebből kiindulva a többi lakót nem zavarja az ária, csak a kérdezőt? Akkor meg lakóközösség szinten kell összefogni, és a közös képviselő is leváltható szavazattöbbséggel.
2022. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Más szomszéd nem jelezte, pedig alattuk, felettük és mellettük is laknak. Ez elég bosszantó amúgy, mert teljes passzivitás van, mindenki a másikra vár. Senki nem jelez itt soha semmit. Ha a szemben lévő házban kutya vonyít egész éjjel hetek óta nyáron, vagy filmforgatás miatt járatják parkolóőrzés miatt a generátort, vagy a téren üvöltetik gyerekek a bluetooth hangszórójukat a társasházak között, senki még cska ki sem néz. Így összefogást nem tudok nagyon elképzelni. Max. azt, hogy körbekérdezem a szomszédáokat, aúmogy ők nem hallják, nem zavarja őket ez a zenebona?


A másik szomszédunk miatt nem akarnám én is viszont üvöltetni a zenét. Egyszer próbáltam 2 percre bekapcsolni a demot a zonogorámon, erre a válasz az lett, hogy ők még hangosabban szó szerint verték a hangszert és óbégatva "énekeltek", mint valami részegek. (Zárójelben jegyzem meg, ez a srác tanársegéd a Zeneakadémián pl...)

Most lett csönd, hazajött a férjem, lehet meghallották a hangját, aztán úgy gondolták, most már eleget kaptam büntetésül, hogy mertem még du. kopogni.


Amúgy megint telefonáltam a főbérlőnek, azt a választ kapta a sráctól,mikor most felhívta, hogy szerinte nem hangos a zene és ennyi. Hívjam ki a rendőröket, ha akarom. A problémát magyarán nem oldotta meg.

Még azt mondta az albérlő srác, hogy mi meg veszekszünk. Igen, szoktunk, mint mindenki, sajnos ezzel nem tudunk mit csinálni, néha előfordul, néha röviden, néha sajnos hosszabban, de gondolom más is így van, ez nem szándékos. Szerintetek ezt van joguk párhuzamba hozni? Szerintünk a kettő tudatos és direkt dolog, a másik pedig nem, és nem hosszantartó.


Jelentem, 5 órán át ment ez a vacak áriázás. Én szerettem az operát mindig is, de ez így valami borzalom volt... :/


Köszönöm szépen a válaszaitokat.


Gondolkodunk továbbra is, mit tegyünk. Elköltözni emiatt nem akarunk és nem fogunk.

2022. febr. 22. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Én a szomszédot a főbérlővel tetettem ki a zenéje miatt, de hát a ti esetetek ennél már messzebb ment.

Csináljatok videófelvételeket, minél többet, hogy legyen bizonyíték arról mikor, mennyire zajong.

Arról legyen papír hogy szóltatok a főbérlőnek -› értsd: ügyvéddel szólíttassátok fel. Ha kell, akkor többször (nálam ez működött. A társasházkezelő cég főnöke ügyvéden keresztül szólította fel a tulajt)

Rendszeresen hívjátok rá a rendőrt. A rendőrök is meg fogják unni a dolgot, hogy 2-3 naponta ugyanoda ki kell szállniuk és talán tesznek valamit. Olyan már rég nincs, hogy csak estétől reggelig kell csendben maradni, ma már egész nap érvényes az hogy nem zavarhatod a másikat.

A következő lépés a birtokvédelmi eljárát amit az illetékes jegyzőnél kell indítani. Meg kell csinálni ezt is, hogy legyen nyoma, hogy ti jeleztétek a problémát.


Írták feljebb a kib..ást. Nem ajánlom, mert onnantól ennek a majomnak is van támadásra indoka, mondván nem ő kezdte. Sajnos ahogy a vasúton mondtuk: "a kiba..ás az társasjáték".

Egy dolgot tudok mondani ami jó lehet: Ha a lakáson kivül van a villanyórája akkor le kell kapcsolni a kismegszakítót, vagy ki kell venni a biztosítékot. Ha látod, hogy megy el otthonról, akkor nyomd le. Ennek a hátulütője az hogy ő is le tudja nyomni a tiéteket.


Esetleg még azt lehetne csinálni hogy kideríteni melyik színházban, vagy mittomén hol dolgozik és beszélni a főnökével. Ha szabadúszó akkor bukta :D



"Az átkopogás nem tudom, miért segítene, igen értelmetlen szokás."

Nálam működött a felső szomszédnál. Fura fazon volt, egy évet lakott ott és eleinte éjszaka mosott, takarított. fél 1, fél 2 környékén porszívózott, meg ment a mosógép. Én akkoriban 4-kor keltem, úgyhogy nem tetszett... Egyszer berúgva elkapott a harctéri ideg és egy francia kulccsal elkezdtem verni a gázcsövet és üvöltöttem hogy (ezt inkább nem írom le hogy mit, mert még azt is letiltnák innen aki olvassa)... Megtanulta, mert soha többet nem élt éjszaka zahos életet. Nem értettem hogy miért szórakozik éjszaka, mert nappal is egész nap otthon volt...

De amúgy igen, itt már ez sem működik......

2022. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik az ilyen oda-vissza adok-kapok lett, mert ha ők zenélnek akkor ti kopogtok, és ha ti veszekedtek, akkor ezért ők zenélnek. És mindenki a másikra mutogat, hogy miatta nem fejezi be (még ha nem is egy szinten vannak). Nyilván nem ez lesz az egyetlen oka, mert egy zeneszerző és énekes már csak úgy "hivatásból" is hangos életet él.

Ennek pedig az az ellenszere, mint a neten, hogy nem szabad a trollt etetni. Ha ők érvként hozzák fel az áthallatszó veszekedést, akkor el kell érni azt az állapotot, hogy ne tudjanak erre hivatkozni. És talán idővel abbahagyják a csak bosszantásból zajongást.

2022. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"mert egy zeneszerző és énekes már csak úgy "hivatásból" is hangos életet él."

Ez hülye érv... Akkor a vájár felviheti a 2B-be a csákányt és bonthatja a falat? A rendőr a szirénát, a mozdonyvezető a mozdonykürtöt, a robbantómester meg a ... :D

2022. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"ügyvéddel szólíttassátok fel. Ha kell, akkor többször (nálam ez működött. A társasházkezelő cég főnöke ügyvéden keresztül szólította fel a tulajt)".

Ez új infó és jó ötlet, köszönjük!

Villanyórával "sajnos" nem tudunk mókolni, már nekünk is átfutott az agyunkon. :)

Az egyik főnöke az apja, illetve Zenekakadémiára, Rádióba is jár, nem gondolnám azért, hogy idáig elmennénk.

A rendőr most nem lett kihívva, de főbérlő jelezte nekik és nekem is mondta, hogyha sok ilyen lesz, akkor el kell költözniük. Aztán ez egyelőre ígéret. Magyarán hívogassam és magyarákodjak a rendőröknek minden egyes alkalommal, ijesszek rájuk, ahogy a főbérlő mondta, és akkor talán felbontja velük a szerződést. Hát nem tudom őszintén szólva, mit gondoljak erről.


"Úgy tűnik az ilyen oda-vissza adok-kapok lett, mert ha ők zenélnek akkor ti kopogtok, és ha ti veszekedtek, akkor ezért ők zenélnek." - Nem, első naptól a srác nyomatja hangosan a zongorát, hallottuk mi már azelőtt is, mióta én itt lakom (8,5 éve), csak akkor a gangra hallattszott ki, mikor még a szüleinél lakott, és úgy látszik senki nem szólt. Minket nem érintett különösebben, mert messze volt a lakástól, itt viszont közös a falunk. A zenelés náluk alap és életforma. Nekem is az volt, mikor kertesházban laktam és ének-zenetanárnak készültem. Viszont ahogy társasházba költöztem, azonnal vettem egy elektromos zongorát, hogy bedughassam a fülhallgatót. Zenét és filmet is fülhgallgatün hallgatunk, csak ha közösen nézünk filmet, akkor megy a tévé, de próbáljuk nem üvöltetni és 11 előtt befejezni. Heti 1-2 alkalom van ilyen. Tehát alapból mi nagyon halkak vagyunk. A veszekedés van, de hol nincs, próbálunk nyilván ezen javítani kisebb-nagyobb sikerrel. Nem szórakozásból teszi az ember nyilván és nem éjszaka meg nem órákig. Viszont veszekedés mindenhol van (a szülei lehet nem nyomatják, viszont a piát annál inkább, na mindegy, ki hogy oldja meg a problémákat.)

8-as válaszoló, tök igazad van. Ez nem egy zeneiskola, amit már az első napon is mondtam a srácnak. Itt lakók élnek, és úgy kéne, hogy ne zavarjuk a másikat. Erre persze ő azt mondta, hogy költözzünk el akkor vidékre. Én meg azt mondom, ő él úgy, ahogy egy társasházban nem kéne, ezért akkor ő válasszon magának olyan környezetet, ahol ez elfogadható.


Harc és feszültség van továbbra is. Nem szeretnénk így élni, hogy ez épüljön be a minden napjainkba. Utálom ezt a helyzetet, a gyűlölködést, a harcot. Sajnálom, hogy emberek rákényszerítenek ilyesmire, de valamilyen kompromisszum kell.

2022. febr. 22. 20:50
 10/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam adok helyzetjelentést: sajnos nem változott a helyzet, a szomszéd azóta is zongorázik az elektromos zongoráján, hangerő fullon. Hallja, hogy itthon vagyok (épp fogműtétem vagyok túl, home office-ban dolgozom), de minden szemérem nélkül hangosan játszik, eszébe se jut, hogy mit okoz ezzel.


Neki kell elmenni.A miénk saját lakás, ő pedig albérlő, aki nem tartja be a szabályokat.

2023. márc. 30. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!