Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit tesz a túlélő csomagjáb...

Ki mit tesz a túlélő csomagjába? Ti raktok össze ilyet most ebben a helyzetben vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Szeretnék összerakni túlélő csomagot 2 személyre, plusz macska, ha véletlen itt is menekülni/óvóhelyre kényszerülünk. Találtam pár listát, de kíváncsi vagyok más mit rakna el, hátha tudok még bővíteni a készleten.

Plusz élelmiszer terén pl májkrém, tonhal konzerv és ilyeneket szokás megvenni? Gondoltam még tésztára, rizsre... Érdekelne ki milyen élelmiszert rakna a csomagba.

Köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 25. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen, te reagalod tul. Ha tenyleg WW3 lesz akkor ugyis mindegy, ha meg nem lesz, feleslegesen stresszelsz
2022. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ne röhögtesd ki magad.

Tonhalkonzerv...

Kicsit túlreagálod a szituációt.

De ha mégis a világvégére készülsz, akkor fegyvered legyen, különben nem te eszed meg a tonhalat, és gyógyszert raktározz inkább mert megeheted a macskádat vagy a melletted elhullott túlnemélőt, de ha belázasodsz akkor sokat nem érsz sem a macskával sem a tonhalkonzervvel, sem a halott társaddal.

2022. febr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ártok azzal senkinek ha összepakolok egy ilyen csomagot.

Nem sértegetést kértem, hanem ötleteket, listákat...

(Gyógyszer van az elsősegély csomagban...).

És nem világvégére készülök, hanem arra, ami pl most van az ukránoknál (hátizsákokkal és állataikkal menekülnek és ki tudja hány nap mire biztonságba jutnak. Na erre a pár napra szeretnék csomagot összerakni ha ne adj isten hasonló helyzetbe kerülnénk).

2022. febr. 25. 21:54
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha te hasonló helyzetbe kerülsz, akkor már nem lesz hova futnod.

Azt tessék megérteni, hogy Putyin elvtárs azért tudja megtámadni Ukrajnát, mert ők nem EU- és NATO-tagok.

Putyin nem hülye, pontosan tudja, hogy ha egy NATO-tagországra vetne szemet, abból senki nem jön ki jól. Akkor világvége lenne. És akkor te pakolhatsz bármilyen csomagot, nem tudsz hova futni.

2022. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Te reagálod túl. De ártani senkinek nem ártasz ezzel, az igaz.

Cicát szeretettel üdvözlöm! :)

2022. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Jól teszed.

Inkább soha ne legyen rá szükség.

Hidd el sokan,akik ma átjöttek, örültek volna,ha van pár napjuk átgondolni,hogy mit kellett volna összepakolni.

Egy apuka két 6 év alatti kisgyerekkel és egy kis zacskónyi ruhával.

Alap gyógyszerek,fásli,pár db óvszer (sok víz belefér) váltó ruha,ami réteges öltözethez megfelelő.Kis méretű gyorsan száradó törölköző.

Hálózsák,polifoam. Alap tisztasági csomag. Fejlámpa, kártyafüggetlen telefon, töltő,powerbank

Bármi,ami eső ellen véd és kicsire össze tudod hajtani.Kicsire összehajtható szatyor.

Müzli szelet, palack ivóvíznek.

Más kaját nem cipelnék.

Iratok, bizonyítványok, háziállat papírjai. Kényelmes bakancs.

Lista az elindulás előtti teendőkről.

Pl víz , gáz elzárása,stb.

2022. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Ukrajna nem EU és NATO tagállam, így nincs aki automatikusan megvédje az országot - szándékosan nem is avatkoznak be az orosz-ukrán belügybe. Mi viszont EU és NATO tagok vagyunk, így nem fordulhat elő hogy lerohanják vagy megtámadják az országot, mivel az olyan mintha bármelyik más nagyhatalmat (pl. USA-t támadnák). Az amerikaiak most is itt vannak az országban és az EU-ban, erősítést küldtek és követik az eseményeket. Az USA-ban semmi másra nem költenek el annyi pénzt, mint a hadiparra és katonaságra.

Ehhez képest te mégis úgy adod elő a pánikodat, mintha Ukrajna és Magyarország egy szinten lenne, azonos következménnyel.


Nem lesz itt lófVerasz sem, viszont most minden erről szól és leuralja a médiát, emiatt pedig rettegnek az emberek. Pont ugyanez volt a szír menekülthullám idején, ahogy rámozdult a propaganda a fenyegetésre, hogy jönnek az arabok, kirabolnak, megerőszakolnak, elveszik a munkát. Na ők 7 éve folyamatosan csak úgy jönnek és jönnek, de még mindig nem értek ide.

Vagy legyen példa a koronavírus helyzet, amikor egészen az elején azzal sokkolták a világot és kezdték a riogatást, hogy Kínában az emberek az utcán esnek össze egymás után és ott azonnal meghalnak, és jaj, vége a világnak. Aztán lett belőle egy pár napos köhögéses megfázás, de előtte le voltak rabolva a boltok és hetekre hiánycikk volt az élesztő, mert nem volt képes a gyár pótolni a pánikvásárlókat. Biztos megérte néhány rettegőnek megvenni tálcaszámra, aztán ott rohadt rá az egész.


Ne pánikolj. Most ez a vezető hír és ezzel van letarolva az összes média, de ne hagyd, hogy ennyire befolyásoljon egy tudósítás. Ami ott van az ott van, és nem itt.

2022. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ki mit tesz a túlélő csomagjába?


Ez nagyban függ attól, hogy mit kell túlélni, hol, mikor, mennyi ideig. Ez olyan, mint a nyaralásnál, más dolgokat pakolsz be egy egy hetes síeléshez, meg mást egy két hetes tengerparti nyaraláshoz, és megint mást egy három napos őszi sátrazós túrához.


> Ti raktok össze ilyet most ebben a helyzetben


Nem. Egyrészt mert a jelenlegi helyzet alapján nüansznyinak érzem az esélyét, hogy el kellene hagynom a lakhelyemet. Másrészt ha lesz valamilyen konkrét helyzet, az alapján kell mérlegelni, hogy pontosan milyen irányba, milyen cél felé indulsz el, és mit akarsz ezzel elérni. Ennek fényében kell megtervezni, hogy ehhez mire is lesz szükséged. És nyilván nem egyik pillanatról a másikra alakul ki egy ilyen helyzet, lesz időd felkészülni. (Az ukrajnaiaknak is volt / lett volna.)


> vagy csak én reagálom túl?


Eléggé.


> Szeretnék összerakni túlélő csomagot 2 személyre, plusz macska,


Ez elég komolytalannak tűnik. Ha menekülnöd kell, akkor a macska lesz a legkevésbé fontos. Maximum kényszerhelyzetben tápláléknak lenne jó.


> ha véletlen itt is menekülni/óvóhelyre kényszerülünk.


Oké, azért az óvóhely az más, oda azért levinném én is a macskát, ha lenne.


> de kíváncsi vagyok más mit rakna el


Meleg ruha, vízhatlan ruha (pl. van egy jó vízhatlan poncsóm, amiből hevenyészett sátrat is lehet rögtönözni), valami könnyebb pokróc vagy ha más nincs akkor hálózsák, egészségügyi, illetve elsősegély felszerelés (alapvető gyógyszerek, mint pl. fájdalom- és lázcsillapító, széntabletta stb…, géz, Leukoplast, fertőtlenítő), egy masszívabb kés, kulacs és/vagy víztömlő, csajka, kanálgép, tűzgyújtó eszköz, fejlámpa/zseblámpa (lehetőleg mechanikus módon tölthető, „kurblis” is legyen), könnyű vékony, de erős kötél (sok mindenre jó, akár pótolni az elszakadt cipőfűződet, akár teregetéshez, akár a kiszakadt hátizsákod egyben tartásához, akár egy rögtönzött sátor rögzítéséhez), adott esetben iránytű, esetleg távcső, aztán innen meg tényleg célfüggő a dolog. A helyzet dönti el, hogy szúnyogriasztót érdemes-e még csomagolni, powerbank-et, vagy kisbaltát.


És az élelem… A víz sem könnyű téma, mert ha abból háromnapnyi adagok akarsz a hátadon vinni, az is elég nagy súlyt jelent. Szóval nagyon nem mindegy, hogy van-e lehetőséged, és ha igen, várhatóan milyen rendszerességgel vizet vételeznek valahonnan. Az ételnél is a tápanyag/súly arány a legkritikusabb, illetve az, hogy minél kevesebb dolog kelljen az étel elkészítéséhez. A májkonzerv jó. A készétel konzervek is jók, lehet őket melegíteni is, de akár hidegen is fogyaszthatók. (A melegítéshez idő kell, tűz kell, megfelelő eszközök). Tésztát, rizst én nem vinnék, már csak a magas vízigény miatt sem. Viszont túrázáskor nekem beváltak a müzli szeletek. Kicsi, könnyű, de kalóriában gazdag, olvadni sem olvad. Aszalt gyümölcsök és magvak is jól jöhetnek (jó, mondjuk a müzli szelet is jórészt ezeket tartalmazza). Még a szárított hús is szóba jöhet. Meg lehet kapni mindenféle túlélős ételeket, amik direkt arra lettek kihegyezve, hogy minél több kalóriát adjanak úgy, hogy kis helyen elférjenek és könnyűek legyenek.


Mondjuk egy óvóhelyen ez nem téma, de az étel mellett lehet gondolkodni azon, hogy ételhez juss. Pl. ha olyan helyen vagy, egy horog és némi horgászzsinór is jól jöhet. Meg itt sem mindegy, hogy mikor, hol és mennyi ideig kell kihúznod. Más egy hetet télen egy óvóhelyen átvészelni, meg más nyáridőben a természetben, ahol mondjuk degeszre eheted magad kukoricával, kihúzhatsz pár répát a répaföldről…


De azt is hozzá kell tenni, hogy az eszköz nem helyettesíti a tudást és tapasztalatot. Vagy legalábbis minél kevesebb a tudás, annál több eszközzel lehet azt csak ellensúlyozni.


> Szerintem nem ártok azzal senkinek ha összepakolok egy ilyen csomagot.


Végül is ártani nem árt. Mondjuk a háborús helyzettől függetlenül sem, pl. egy földrengés, vagy valami lokális probléma – pl. egy gázrobbanás miatt ki kell üríteni a házat – meg más váratlan helyzeteknél is jól jöhet. Vagy ha nem is pakolsz össze semmit, végiggondolni, hogy mit kellene összepakolni, az még jól jöhet. Meg inkább legyen ilyen túlélőcsomagod, amit az életben nem használsz, mint hogy egyszer kelljen, de nincs.


Viszont ha készítesz ilyen túlélőcsomagot, akkor azt célszerű karban tartani, megnézni a konzervek lejárati dátumát, és ha kell cserélni, megnézni a felszerelés állapotát, stb…


Ahogy írtam, nekem nincs ilyen előre összerakott túlélő hátizsákom. A lakás nem elég nagy ahhoz, hogy kerülgessem. Van annyi rutinom, hogy akár egy külföldi nyaraláshoz, akár egy vadkempingezéshez komótosan össze tudok pakolni egy óra alatt. Ha nagyon kapkodni kell, akkor bőven fél óra alatt is. Ha meg 5 percem van, akkor is elég sok dolgot össze tudnék dobálni, sok dolog nálam amúgy is kisebb csomagokban – pouch-okban –tárolódik.

2022. febr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Vadászpuska,kések.Ha látják mennyi cuccod van,megtámadnak és védekezned kell.
2022. febr. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
Vegyél egy telket a napon!
2022. febr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!