Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez? Miért nem...

Mit jelent ez? Miért nem hívott vissza?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra. Másnap felhívtak, kérdezgetett a főnök, majd azt mondta, hogy mikor érek rá egy személyes állásinterjúra.Persze bármikor, mondtam. Azt ígérte még aznap felhív, mikor menjek oda. Előtte rámcsörög(helyben lakom).


Nem hívott. Mi lehet az oka?


Nem gondolta komolyan, nem akarta megmondani, hogy nem vagyok a telefon alapján szimpi, de akkor minek mondta 2x is hogy hívni fog,mikor menjek be? Minek hív akkor be? Vagy közbe jött valami és keresni fog később?


Hívjam fel én, legyek rámenős? Mit gondoltok, miért nem hívott?



2022. márc. 1. 10:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Az is fura, hogy a munkáltatók,ha behívtak rögtön fixálják az időpontot.
2022. márc. 1. 10:58
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!


Mindegyik oldalról tudok nyilatkozni.


Igen megesik, hogy sok a munka és később kerítek időt a felvételizőre.

Ám elnézést kérek és egyeztetünk.


Vannak munkáltatók, akik "elfelejtik" a felvételizőt, mert pl találtak jobbat, alkalmasabbat, netán ismerősüket előrébb hozzák.

Ettől függetlenül, aki emberként figyel a dolgokra, az akkor is közli az állásra jelentkezővel, hogy ne haragudjon, találtunk mást.


A kötelező válaszra, ha igen, ha nem kötelezném a munkát meghirdetőket és büntetném az elmulasztását.

Mindegy hogy interjúról vagy felvételről, kezdésről van szó.


Miért? Mert tudom milyen érzés volt anno 120 felé keresni, jelentkezni, telefonálgatni és reménykedve a jó hírt várni vagy éppen nyakukra járni.


S igen is, ha kell az állás emeld meg a telefont... főleg, ha fontos számodra - mindegy, hogy kezdőként vagy csak ugródeszkaként vagy megélhetésed miatt kell.


Töketlen emberek miatt merik ezt sokszor letojni.

Lehet intelligensen is kimondani a dolgokat, azért meg nem haragudhat valaki, mert munkát akarsz (mindegy mi okból) a munkakörébe tartozik, főleg ha már pl meghirdetett/megbeszélt állásról/interjúról van szó.


Emberként kiállsz magadért... - ez lenne a normális.


+ nekem tetszik, ha valaki tökösen felkeres/elém áll, mert tudom, hogy komolyan gondolja azt amit.


S ne feledd, akárkivel is beszélsz: ő is ember.

Az embereknek pedig kell egy alap tisztelet a másik felé.

Épp úgy ahogy a boltba bemegyünk és oda-vissza köszön a vevő-ott dolgozó.

(Az más kérdés ki milyen ember...)


+ Szóban bárki bármit mondhat. Amíg nincs lepapírozva minden, addig egy nagy kérdőjel.



Kedves, kommentelő!


Nem fura, ha megkérdezik, hogy az állást kereső/ munkát kezdő/ próbanapos mikor ér rá.


- nem tudhatod, hogy a munkát kereső dolgozik-e másik helyen/helyeken vagy munkanélküli


- nagyobb vagy jobb helyeken meg tudják oldani rugalmasan az interjúztatást/felvételt/munkába állást, hiszen nem unalomból keresnek embert. Ha kell, akkor kell, de csak akkor lesz, ha mielőbb találnak s el van intézve a felvétele/betanítása.

2022. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Képzeld! Visszahívott megint. Nagyon elfoglalt volt. Azt mondta a következő napon, vagy azután megejtjük az interjút. Szerinted hívott azóta? Mintha a Római pápához kértem volna audenciát. Ez már neki ciki. Nem tud egy időpontot lefixálni?
2022. márc. 9. 09:34
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor minek hív fel és ígérget?
2022. márc. 9. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha visszahívott s mondja, hogy másnap hív.

Nos te is hívhatod, hogy nem e zavarsz s tudtok-e beszélni...


Ne legyél töketlen.


Itt te is tehetsz lépéseket, nem csak várni a másikat.


Mondjuk én a helyedben hagynám. Megbízhatatlannak látszik az illető.


Mert ha pl én elfelejtek valakit 1x visszahívni:

Telefonba emlékeztetőt állítok +a tevékenységek táblámra kiírom.

Égne a képem első "elfelejtettemkor" is, nemhogy másodjára....


Keress mást. Ha az elején inkorrekt valaki, az a későbbiekben is az lesz!


(én voltam az előző válaszoló)

2022. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Képzeld, azóta már dolgozom.😊
2022. ápr. 5. 20:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert! S remélem nem lesznek inkorrektek veled szemben 😊
2022. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!