Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor van egy méret pl. 69 x...

Mikor van egy méret pl. 69 x 49 x 125 cm az mit takar? Melyik a magasság, a mélység és a szélesség?

Figyelt kérdés
2022. márc. 2. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
szélesség, mélység, magasság
2022. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Tagadhatatlanul van jelentős bizonytalanság a dologban, ha a szövegből nem lehet a logikára hagyatkozva orientálódni. Még szűkebb szakmai területen sincs egyértelmű szabály, pl. a falra akasztott festményeknél a magasság x szélesség (hosszúság) az elfogadott, de mégis vannak galériák, ahol az ellenkezőjét adják meg.
2022. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Meg kell nézni a konkrét bútoráruház honlapján, hogy mit írnak!


Az ikeánál úgy van, ahogy az 1-es írja.

De láttam már olyat, ahol a mélység volt a harmadik adat.

2022. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

A Mömaxnál is a mélység a harmadik...


szélesség/magasság/mélység: 116/50/40 cm


[link]

2022. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Amikor koordinátákró és mértani idomokról hallgattam előadásokat az egyetemen (külföldön), akkor mi így jelöltük: térfogat = x.y.z, ahol:

x = maghasság, y = szélesség, z = mélység. Viszont üzletekbenn (hűtő, fagyasztóléda stb.)vagy szövegben láttam ennek ellenkezőjét is, tehár valóban nem egységes. Kár!

2022. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Elnézést kérek a melléütésekért!

(#5)

2022. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? Ha mindhárom méret kisebb mint amival szállítani akarod akkor be fog férni.
2022. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Cseppet sem mindegy!

Mert ha egy szekrénysorba mosogatógépet, mosógépet...akarok betenni, akkor nem mindegy, hogy valaki a mélységet, vagy a szélességet, netán a magasságot adja meg, mert oda olyan széles fér be, amennyi ki van neki hagyva. Ekkor nem segít más, mint vinni egy mérőszalagot és lemérni a gép szélességét, hogy beférjen a kihagyott részbe.

A legtöbb gép ára mellett sokszor feltüntetik a méreteit is nemcsak számmal, hanem szóban is. Ez viszont már más tészta...

2022. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Csal találgatunk.

Remélem a kérdező majd kiegészíti a kérdését és megtudjuk pontosan mit szeretne... szállítani, építeni?

2022. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
Első vagyok. Leírtam az előírásos sorrendet. Hogy ki, miért és hogyan tér el ettől, édes mindegy.
2022. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!