Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,h...

Hogyan vegyem rá a szüleimet,hogy doboljak?

Figyelt kérdés

Már 1 éve gitározom de mostmár nem annyira tetszik.

A dobolással kapcsolatban kaptam elég sok motivációt ami most jobban érdekel.

A gitározás terén nemrég kezdtem magántanárhoz járni és még az alapoknál tartok ami elég jól megy.

Itthol a szüleim miatt nemgien szeretek gitározni és apám ezt elég szigorúan veszi,minden nap kéri,hogy gitározzak.

A kapcsolatom a szüleimmel mostanában nemigen jó és nem merek kiállni eléjük,eljátszani egy dalt is valahogy nem megy.

Nem értik meg hogy nem merem és,hogy szégyenlős vagyok.

Míg nem gitározom nemigen kaphatok semmit.

Nekem elment a kedvem a gitározástól és dobolni akarok.

Van egy kis félretett pénzem de mire összegyűjtök egy dobkészletre az nagyon sok idő.

A szüleim is segítenének benne de nem mondtam nekik,míg nem gitározom semmiről nem lehet szó.

Lehetőleg most nyáron szeretnék de elég kevés esély van az egészre és nem tudom hogyan vehetném rá őket minél hamarabb...



2022. márc. 4. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Miert hagynak hogy dobolj, ami jelentosen magasabb koltseg es hangzavar, ha a gitart is egy ev utan meguntad?
2022. márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Mert dobolni mernél előttük? Ráadásul azt is meg fogod unni. Akkor meg minek?
2022. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ismert a szüleid anyagi helyzete. Egy dob szerkó egy átlag családban nem olcsó móka. Amúgy valószínűleg nem venném meg a szüleid helyében, értelmetlen.
2022. márc. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gitároktató pénzbe kerül, amire - úgy vélem, - nem te teremtetted, teremted elő az anyagiakat. Nem oktalan a szüleid elvárása, hogy ne engedjék elveszni azt, amibe beleinvesztáltak - és te is beleinvesztáltál rengeteg időt, energiát.

Rossz hírem van:

A doboláshoz még több türelem, kitartás és gyakorlás kellene, mint a gitározáshoz, - ami neked nincs. Ha ilyen szinten nincs türelmed ahhoz, hogy egy dolgot befejezz, akkor tényleg teljesen felesleges belekezdened egy másikba, amit szintén esélyes, hogy nem fogsz végig csinálni.

Egyik sem olcsó mulatság.

A jó hangszer önmagában csillagászati árfekvésben van, - ami nincs arányban azzal, hogy két hét múlva félre fogod hajítani a sarokba.

A doboláshoz plusz helyigény is társul, ráadásul sokkal nehezebb megoldani, hogy a szűk környezetedet ne zavard a gyakorlással.

A hangszeres játékot nem azért szokta tanulni az ember, hogy a négy fal között önmagát mulattassa ezzel, - akinek komolyak a szándékai, annak azt is meg kell tanulnia kezelni, hogy nyilvánosság előtt szólaltatja meg a hangszert. Ehhez képest nem áldozat, hogy időközönként a szűk környezeted előtt volna kívánatos esetleg játszani, - mondjuk egy névnapi ünnepségen. -Hangulatot is lehet csinálni egy jól megválasztott dallamsorral és a környezeted nem alaptalanul lenne kíváncsi arra, hogy miként fejlődsz a hangszeres játék területén.

Összegezve:

Bele kezdhetsz a fent vázolt álmod megvalósításába, de a jelenlegi mentalitásod nem lesz elég ahhoz, hogy vidd valamire. Időtöltésnek - önmagában - drága ez a hobbi.

2022. márc. 5. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szánnod kellene némi időt csendes befelé fordulásban átlátni, miért is fejezed ki magad gitáron, mik a legmélyebb indíttatásaid.
2022. márc. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!