Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg a forint...

Hogyan tanuljam meg a forint értéket?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy erdélyi vagyok, szóval ugyebár itt a pénznem a lej. Nyáron megyek Magyarországra egy táborba, és oda persze költőpénzt is viszek. Csak az a probléma, hogy nem nagyon vagyok tisztában a forint értékével. Mi a kevés, és mi a sok? Milyen árfolyamban van, mennyit ér? A válaszokat előre is köszönöm!

2022. márc. 5. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok értelme van az ilyen számolgatásnál. Főleg utazásnál, csak elrontja a hangulatot, ha saját pénzedhez akarod viszonyítani.

Megtanultam én ezt már jól (igaz, öreg vagyok). Erdélyben, Ausztriában, Németországban stb. jártam.

Ha valamit szeretnél megvenni, és telik rá, ne azt nézd, otthon mennyi lenne. Az hány lej, milyen keresetek vannak ott, mennyi a zsebpénzed.

Egyébként meg ezen túl is: más az un. fogyasztói kosár.

X országban esetleg hüledezel, milyen drága az élelmiszer. Az ottani bérekhez is. De lehet a lakhatásra sokkal kevesebbet kell költeni. Vagy pont fordítva.

2022. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, azon kívül, hogy nem agyalsz rajta ennyit, ahogy az előző is javasolta, megnézed szépen mi a középárfolyam, ha nagyon hülye szám, esetleg kerekíted, és azzal kb beszorzod az árakat.Egy hetes tábor kedvéért szerintem felesleges mélyebb kutatómunkát folytatni, hogy hol mennyibe kerül a macis keksz, pláne, hogy kb csak a büfében tudsz majd költeni...
2022. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!