Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tanárok általában hogy...

A tanárok általában hogy viszonyulnak népszerű emberek gyerekeihez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy nagyon híres színész, politikus, újságíró, aktivista, szóvivő, stb., (nem muszáj magyar viszonyokban gondolkozni) akinek a gyereke(i) nem magántanuló(k), hanem állami iskolába járnak.

Kivételeznek velük akár pozitív, akár negatív értelemben?

Ha a tanár értékeli a szülők munkásságát, akkor a tanárnak elismerés, hogy az ő gyerekét taníthatja, vagy ugyanolyan érzés neki, mintha bárki más gyerekét tanítaná?


Tudom, hogy mindenki máshogy éli meg, de mi az amit a legtöbb tanár érez ilyen helyzetben?



2022. márc. 5. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanára válogatja, hogy mennyire intelligens.

A gyerek = gyerek. A szülő = szülő.

A szülő a tanár szemében nem művész, hanem apuka és anyuka.

Normális pedagógusnál.

Ugyanis a művész szülők is azt várják el, hogy ne az ő foglalkozásuk,

hivatásuk alapján kezeljék a gyereküket.

A művész szülők többsége utálja, ha kivételeznek a gyerekükkel pusztán azért, mert a szüleik közismertek.

2022. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy látom,hogy általában nem tesznek különbséget. Sőt - még a saját gyermekét ha tanítja, akkor sem. Több ismerősöm is azt mondta (akit valamelyik szülője tanított), hogy neki jobban kellett bizonyítania a jó jegyért, mint a többieknek. Sőt, azt is hallottam, amikor egy társaságban maga a tanár elismefrte azt, hogy a saját gyerekével szemben többet várt el.
2022. márc. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Irigyek, mert amíg a nyomi tanár 172 ezerért dolgozik, addig a gyerek zsebpénze is több
2022. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát, a mi iskolánkban vannak tanárok, akik ezt abszolút nem veszik figyelembe, nekik a gyerek az gyerek. De sajnos olyanok is akadnak, akik állandóan csak nyalnak a gazdagabb srácoknak, és nekik több minden el van nézve.:/
2022. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor régebben tanítottam, néha volt ilyen, de engem rohadtul nem érdekelt. Én azért voltam ott, hogy megtanítsam az anyagot, és számon kérjem azt, amit tanítottam, és felmérjem a diákok tudását. Nem tudom, hogy ennek a sztorinak melyik részét kellene befolyásolnia annak, hogy a gyerek éppen a polgármester fia, a miniszter unokaöccse, vagy az Atyaúristen sógora.


Egyébként is, a saját gyerek koromból kiindulva rühellem az ilyen helyzeteket, főleg azt, amikor a kivételezésnek a másik gyerek a kárvallottja. Mélyen elítéltem és utáltam az ilyen dolgokat pont ezért is, és ilyen szituációkban én mindig a többi gyerekre gondolok. Ezért volt az, hogy az ilyen elkényeztetett gazdag ficsúrokkal én nem igazán voltam jóban tanárként. Illetve a magam részéről én semlegesen indultam, ha el is romlott a helyzet, azt a kis hülyegyerek mindig magának köszönhette. Ha az atyaúristen szülő meg bejött volna ezért pattogni, akkor ugyanúgy elküldtem volna a p*csába, mint a poor gyerek szülőjét. De nem emlékszem, hogy történt volna ilyen.

2022. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves #5 (18:50),

szájam íze szerint írtál.

2022. márc. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!