Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a buszsofőrnek a...

Szerintetek a buszsofőrnek a vezetésen kívül az esetleges csomagokat, böröndöket is kell pakolnia a busz csomagtartójába? Van valamilyen súlykorlát, amit nem köteles berakni a csomagtartóba? Ha egészségügyileg nem szabad emelnie akkor mit tehet?

Figyelt kérdés

2022. márc. 8. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az emberek szívesen berakják a csomagjaikat maguktól is. Tapasztalatom szerint a buszsofőrök nagy része ragaszkodik ahhoz, hogy ő pakoljon, aminek én örülök is, mert 50 kilós lány vagyok, és nem szívesen emelgetem a bőröndömet, de szerintem teljesen nyugodtan mondhatja a sofőr, hogy rakják az utasok be a cuccaikat. Senkit sem zavarna.
2022. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Általában a sofőrök segítenek.
2022. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem az Üzletszabályzatot, jellemzően nem kell hozzányúlni a sofőrnek.

A hivatalos eljárás az lenne, hogy a busz csomagterében elhelyezett tárgyakra az utas poggyászjegyet vesz, és azt ott a sofőr helyezi el, ő veszi ki. Ebben a nem túl jellemző esetben a sofőr kötelessége. De én ilyen poggyászjegyet még életemben nem láttam...

Viszont ha az utas olyan galád, hogy saját maga elhelyez valamit a csomagtérben, hát lelke rajta... Akkor nem kell fizetnie érte, viszont a vállalatnak (és ezen belül a sofőrnek) semmi köze hozzá.

Az Üzletszabályzat ide vonatkozó részlete:

"9.14. Az útipoggyásznak az autóbusz poggyászterébe vagy az egyéb, a poggyászok továbbítására szolgáló helyére való berakását, elhelyezését, valamint a fuvarozás végeztével onnan a kiadását a Szolgáltató alkalmazottja végzi. Amennyiben az utas maga helyezi el vagy veszi ki a poggyászt (poggyászszelvény hiánya esetén ezen vélelem alapján jár el a Szolgáltató), úgy Szolgáltatót felelősség nem terheli."

Az utolsó mondat a lényeg: ha nincs poggyászjegy, akkor a hivatalos álláspont szerint az utas maga végezte a pakolást.

[link]

2022. márc. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

folyt.:

Tehát a sofőrök csakis a saját jó szívük miatt szoktak segíteni. Már amelyik segít, felénk nem jellemző. De persze volt már olyan is, aki senkinek nem engedett semmit bepakolni, hanem mindent ő pakolt ki és be, mert így legalább tudta, hogy mi és hogyan van bent, és így nem is keveredett olyan könnyen lopási ügybe. Mivel ha az utasok pakolnak, bárki kivehet bármit leszálláskor.

2022. márc. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezi őket erre semmi, többször tapasztaltam amikor snowboardozni mentünk nagy táborral h azért pakolnak ők h minden jól elférjen/beférjen.
2022. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!