Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Legális tönkre tenni egy...

Legális tönkre tenni egy Discord szervert?

Figyelt kérdés
Discordon egy olyan rangot kaptam amivel tönkre tudnám tenni a szerverüket és én ezt meg is akarom csinálni mivel ők is keresztbe tettek nekem. (tudom hogy nagyon gyerekes de bosszú álló típus vagyok)Van erre valami törvény ami kiírná hogy én ezt nem tehetem meg? Ha igen pontosan melyik?

2022. márc. 10. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Legalább annyira legális, mint kitépni a karodat tőből és feldugni a pelyhes kis valagadba.


2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről (Btk. a gyengébbek kedvéért).

423. §

[...]

(2) Aki

a) az információs rendszer működését jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve akadályozza, vagy

b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

[...]

(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt közérdekű üzem ellen követik el.

(5) E § alkalmazásában adat: információs rendszerben tárolt, kezelt, feldolgozott vagy továbbított tények, információk vagy fogalmak minden olyan formában való megjelenése, amely információs rendszer általi feldolgozásra alkalmas, ideértve azon programot is, amely valamely funkciónak az információs rendszer által való végrehajtását biztosítja.

2022. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Főleg, hogy a nyilván a szerver tulajdonosa vagy egy admin adta a rangot és a jogosultságokat mindenre, amit csinálsz. Ha volt ilyen hülye, akkor tényleg meg is érdemli. Lol.
2022. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Hármaska, jelzem, az általad kinevetett 2012-es törvény a jelenleg hatályos Büntetőtörvénykönyv. A hatóságok pedig - feljelentés esetén - nem mérlegelhetnek, hogy intézkedjenek-e. Kötelességük.

Sőt, bár szerinted a kutya sem foglalkozik vele, két apróságot azért elárulok. Egy: van rendőr a családban (több is mint kéne), és saját elmondás alapján bizony előszeretettel foglalkoznak internetes bűncselekményekkel, mert relatíve könnyű felderíteni, hiszen a tizenéves kis suttyók nem képesek a nyomaikat elrejteni, és a sikeresen felderített ügyek nagyon jól mutatnak a statisztikákban. Kettő: internetszolgáltatónál dolgozom, és bizony rendszeresen érkeznek a hivatalos megkeresések a rendőrségtől, hogy adjuk meg, adott időpontban melyik ügyfélnek volt az adott IP-cím kiosztva.

És nevetséges az az elképzelésed, hogy a törvények csak nagy cégeklre vonatkoznak... Nem tudom, hány éves lehetsz, valószínűleg még nem elég érett ahhoz, hogy átlásd, az ilyen törvények alól pont a nagy kutyák tudnak kibújni... A mezei kis hülyéknek, mint a kérdező vagy te, ez priuszt jelent.

(Az ugye azért megvan, hogy egy párezres lopást felderíteni szinte lehetetlen, egy ilyen szerver feltörést pedig fél óra rábizonyítani a kérdezőre?)

2022. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

A négyes hozzászólásodra reagálva: nyilván nem olvastad el, vagy nem érted a beidézett jogszabályt, de azért megpróbálom a lényeget kiemelni: "vagy jogosultsága kereteit megsértve". Az, hogy valakitől jogosultságot kapsz, nem jelenti, hogy azt kihasználva kárt okozhatsz. Ez van.

Persze lehet ezen nevetgélni meg semmibe venni, Nem te - és nem a kérdező - lennétek az elsők, akik meglepődnek, hogy a törvény rájuk is vonatkozik.

2022. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

Te jó ég, itt nagyobb a baj, mint gondoltam :D


Akkor innen is keresem azt az embert, akit egy discord szerver "tönkretétele" miatt akár csak kihallgattak, vagy beidéztek, ezt tragikomikus ijesztegetésnek tartom, semmi valóságalapja nincs. :D


Másrészt ne nézzük már egymást hülyének, a "tizenéves suttyók" közül is rengetegen tájékozottak és felkészültek ilyen téren, javarészt tudják mit csinálnak, és nem a VPN-ről beszélek. :D Meg nyilván nem is discord szerverekről, ne bohóckodjunk már.


A magyar rendőrségről meg megvan a magánvéleményem, de azt inkább kegyeleti okokból megtartom magamnak. :D :D

2022. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
Bár azért annyit meg kell hagyni, hogy szerencse, hogy a rendőrség általában nem az ilyen hozzád hasonló házmesterkedőkből áll, mert akkor aztán tényleg jó világ lenne. :D
2022. márc. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Verd a nyálad bátran egy anonim weboldalon, a kutyát nem érdekli.

A kérdés az volt, legális-e, és ha nem, pontosan melyik jogszabály tiltja. A választ megadtam, a bohóckodásodat meg leszarom.

2022. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!