Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy bírjam ki alkohol nélkül...

Hogy bírjam ki alkohol nélkül a nagyböjtben? Ki mivel böjtöl?

Figyelt kérdés

Idén alkohol megvonással böjtölök. (Természetesen húst sem eszem, illetve tartózkodom a sexualitástól) Az utóbbi időben esténként lecsúszott 1-2 pohár ital, gondoltam ez a 40 nap majd vissza vezet a régi énemhez. Viszont már most úgy meginnék egy pohár bort. És ez csak feszkót generál bennem. Ki hogy áll ellent a csábításnak?

Ezt az alkohol tilalom dolgot is úgy kell csinálni, mint a hús (nem)evést, hogy hamvazószerdán és péntekenként tilos húst enni?



2022. márc. 10. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Eldöntöd, hogy nem iszol, és ehhez tartod magad. Ennyi. Nem rágódsz rajta, hogy jól esne, hanem igyekszel másra gondolni.

1-2 pohár még nem alakíthatott ki olyan súlyos fizikai függőséget, inkább csak lelki függőséget, mint ahogy én egy időben nem tudtam meglenni napi egy Sport szelet nélkül. (Még amikor jó ízű volt.)

Van egy rokonom, akinek fél-egy liter pálinka a napi adagja. Mellé még ez-az, kisebb mennyiségben.

Na, ő már vagy 20 éve minden évben absztinens lesz a nagyböjt idejére. Tehát meg lehet csinálni, csak elhatározás kérdése.

2022. márc. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Godaime ***** válasza:
Inkább azt kérdezd meg magadtól, hogy mi értelme van a böjtnek? Itt nyílván nem az alkoholra gondolok, azt a saját érdekedben illene elhagyni, vagy legalább mérsékelni, de a húsevés és a szex megvonása nevetséges. Azzal csak magadnak ártassz és senkinek az égvilágon nem lesz jobb tőle.
2022. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!