Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az,hogy a bűnözők...

Miért van az,hogy a bűnözők lesznek a legnagyobb isten hívők?

Figyelt kérdés

2022. márc. 25. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy hamis állításra mit feleljünk?
2022. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ez így van, akkor be vannak tojva, hogy bűnhődniük kell, és imádkoznak reggeltől estig..
2022. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rohadt unalmas ám évekig a sitten punnyadni, így hát ilyenkor az ember rengeteget olvas, pl. a Bibliát, és vágyakozik közösségi progamokra, s pl. eljár közös istentiszteletre.
2022. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3/


Én most nem sittesekre gondoltam és nem konkrétan piti bűnözőkre.Volt egy ismerősöm aki egyszer keményen belekerült a maffiába csinált dolgokat,ma már rendesen dolgozik és hatalmas hívő lett,akkor tudok egy srácot keményen drogozott meg kétes vállalkozása van és hatalmas hívő lett.Akkor például egy itteni adócsaló/maffiózó család szinte minden tagja hatalmas hívő még támogatták is az egyházat,vagy mentek állandóan templomba,meg még mennek is mert csak a leg fő fő halt meg pár éve.Szóval nem légből kapott dolgokból vettem ezt a dolgot amit kérdeztem.

2022. márc. 26. 04:17
 5/7 A kérdező kommentje:

2/


Nekem azt mondta egy vallásos ismerősöm,hogy hiába térnek meg lesznek nagy isten hívők akkor is a pokolba fognak kerülni.

2022. márc. 26. 04:18
 6/7 ...Laci ***** válasza:

Hogy hova kerülnek, ezt mi nem nagyon tudhatjuk, sokmindentől függ még. Pl. nemcsak a tettük súlyától, hanem a lelki motivációtól. Aztán meg a bűnbánat őszinteségétől, ha ugyan megbánják.


De visszatérve az eredeti kérdésre, ők jobban rádöbbennek a vétkük súlyára.


A vallásos emberek is újra és újra követnek el bűnöket, mert az Istenről alkotott képünk csupán elméleti. Nem érintette meg a legbelső érzéseiket. Ki merne továbbra is vétkezni, ha tisztában lennének Isten fájdalmával és azzal, hogy semmiképp sem kerülhetik el a jóvátételül szolgáló arányos büntetésüket?

2022. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/


Ha jobban rádöbbenek vétkük súlyára akkor legtöbbjük miért nem hagyja abba?Szerintem az sem mindegy milyen bűnöket követnek el.

2022. márc. 27. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!